SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Dramat znanej gimnastyczki. Sprzedała medale, by nie umrzeć z głodu [ZDJĘCIA]

Dramat znanej gimnastyczki. Sprzedała medale, by nie umrzeć z głodu [ZDJĘCIA]

28.02.2017, godz. 19:25
Sprzedała medale by nie umrzeć z głodu
Olga Korbut w wielu 15 lat na igrzyskach olimpijskich w Monachium w 1972 roku foto:

Znana gimnastyczka z Białorusi Olga Korbut musiała sprzedać swoje cztery olimpijskie medale, by nie umrzeć z głodu. Utytułowana zawodniczka, które sukcesy święciła w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku, nie miała pieniędzy na życie, więc pozbyła się swoich najcenniejszych pamiątek, za które dostała 200 tysięcy euro.

Olga Korbut w latach siedemdziesiątych była idolką mas. W Związku Radzieckim Białorusinkę znał niemal każdy. Na igrzyskach olimpijskich w Monachium i Montrealu zdobyła cztery medale - dwa złote i dwa srebrne. Po zakończeniu kariery jej życie legło w gruzach. W 1991 roku wyjechała do Stanów Zjednoczonych, a dziewięć lat później rozwiodła się z mężem, którym był śpiewak Leonid Bortkiewicz. Od tamtego czasu nie potrafiła związać końca z końcem.

By nie umrzeć z głodu, multimedalistka olimpijska musiała sprzedać swoje najcenniejsze pamiątki. Kolekcjonerzy kupili wszystkie cztery krążki igrzysk oraz między innymi przypinki i strój, w którym występowała gimnastyczka. Za wszystko zarobiła dwieście tysięcy euro. Media w Rosji nie mają wątpliwości, że był to krok dramatyczny, ale niezbędny. "Medale uratowały Korbut przed głodem" - napisał portal gazeta.ru.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: