SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Dwukrotny medalista mistrzostw Europy złapany na dopingu! To koniec kariery Polaka?

Dwukrotny medalista mistrzostw Europy złapany na dopingu! To koniec kariery Polaka?

25.01.2016, godz. 18:08
basen, pływalnia, pływanie, skoki do wody,
foto: Archiwum

Sebastian Szczepański, który ma na swoim koncie dwa brązowe medale mistrzostw Europy w pływaniu ponownie został przyłapany na dopingu. Po otrzymaniu informacji Polak przepadł bez śladu, nie ma z nim żadnego kontaktu. Czy kolejna wpadla może oznaczać koniec kariery dla obiecującego pływaka?

Po grudniowych mistrzostwach Polski, które odbyły się w Lublinie Sebastian Szczepański został poddany badaniom.  Niestety wykazały one w jego organiźmie aż trzy niedozwolone substancje: dehedrochlorometylotestosteron, stanozolol, klomifen.

Ta druzgocąca informacja dla Polaka dotarła w poniedziałek do klubu Korner Zielona Góra. Po jej otrzymaniu 20-letni pływak zniknął bez śladu. Nie ma z nim żadnego kontaktu.

Zobacz: Radosław Kawęcki z katarem popłynął po złote medale [GALERIA]

- Przepadł i straciliśmy z nim kontakt. Nie odbiera telefonu. Ponoć rodzina także go szuka. Oby nic sobie nie zrobił! Pływanie to było dla niego wszystko - powiedział dyrektor klubu, Marian Rzeźniewski.

Niestety nie jest to jednorazowy wybryk, ponieważ kilka lat temu Szczepański został przyłapany na dopingu, lecz Polski Związek Pływacki zawiesił go tylko na pół roku. Teraz grozi mu dyskwalifikacja nawet na 4 lata.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: