SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Gdy polityka miesza się w sport... Ryszard Czarnecki kandydatem na prezesa PKOl

Gdy polityka miesza się w sport... Ryszard Czarnecki kandydatem na prezesa PKOl

23.03.2017, godz. 12:41
Ryszard Czarnecki
foto: Super Express

Europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki jest znanym fanem sportu. Teraz postanowił przenieść swoją pasję na podłoże zawodowe. Polski Związek Piłki Siatkowej zgłosił kandydaturę polityka na prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wybory na to stanowisko odbędą się 22 kwietnia, a Czarnecki będzie miał tylko jednego kontrkandydata.

W środę informację o tym, że Ryszard Czarnecki będzie kandydatem na stanowisko prezesa Polskiego Komitetu Olimpijskiego podało RMF FM. Dzień później informacja ta została oficjalnie potwierdzona. Jego kandydaturę poparł Polski Związek Piłki Siatkowej. Europoseł Prawa i Sprawiedliwości jest jednym z wiceprzewodniczących Parlamentu Europejskiego. Jego związki ze sportem nie opierają się jedynie na teoretycznej wiedzy - przez osiem lat piastował funkcje prezesa i wiceprezesa żużlowej Sparty Wrocław, a w latach 2005-2008 był wiceprzewodniczącym Wydziału Zagranicznego PZPN.

Walkę o władze w PKOl polityk stoczy z Andrzejem Kraśnickim. Obecny prezes organizacji został poparty przez trzydzieści trzy związki sportowe. Kraśnicki przewodzi PKOl od października 2010 roku, a w poprzednich wyborach nie miał przeciwnika. Jest także prezesem Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: