SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Hiszpański mistrz świata uratował życie kobiecie. Była bliska utonięcia!

Hiszpański mistrz świata uratował życie kobiecie. Była bliska utonięcia!

18.04.2017, godz. 17:13
Oscar Grana
foto: Facebook

Oscar Grana to 41-letni hiszpański kajakarz, multimedalista mistrzostw świata i Europy w tej dyscyplinie. Ostatnio trafił na czołówki gazet, ale bynajmniej nie ze względu na swoje osiągnięcia. Wszystko przez to, że uratował życie 61-letniej kobiecie, która była bliska utonięcia. Jak się okazało była to już druga taka sytuacja z udziałem Grany! W tym przypadku słowo "bohater" nie oddaje w pełni wagi jego wspaniałego czynu.

Oscar Grana to bardzo doświadczony i utytułowany sportowiec. W przeszłości trzykrotnie zdobywał mistrzostwo świata w kajakarstwie (w rywalizacji kanadyjek dwuosobowych) - w 2010, 2012 i 2013 roku - i choć lata świetności raczej ma już za sobą, to wciąż nie kończy kariery. A poza tym pracuje jako policjant w miejscowości Pontevedra (w północno-zachodniej Hiszpanii).

W poniedziałek 17 kwietnia o 41-latku zrobiło się głośno w całym kraju i mówiły o nim niemal wszystkie media. Jednak nie z powodu wyjątkowych osiągnięć sportowych, a bohaterskiego czynu, którego dokonał. Podczas treningu na rzece Lerez Grana zauważył unoszące się na wodzie ciało kobiety. Nie zastanawiając się długo wyskoczył z kajaka, wyciągnął nieprzytomną 61-latkę z wody i rozpoczął reanimację, która trwała aż do przybycia służb ratunkowych. Akcja zakończyła się sukcesem, a kobieta została przewieziona do szpitala. Błyskawiczna reakcja sportowca ocaliła jej życie.

Okazuje się, że to nie pierwsza taka sytuacja z udziałem 41-letniego kajakarza. Dwa lata temu w bardzo podobnych okolicznościach uratował inną kobietę! Choć w jego przypadku słowo "bohater" jest jak najbardziej na miejscu, to on sam jest innego zdania - Drugi raz ratowałem tonącego człowieka. Mówią, że jestem bohaterem, ale nie uważam tak. Naturalnym odruchem jest niesienie pomocy innym. Za trzecim razem zrobię dokładnie to samo - powiedział hiszpańskim dziennikarzom.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: