SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Kibice decydowali o taktyce zespołu. Futboliści grali tak, jak chcieli fani [WIDEO]

Kibice decydowali o taktyce zespołu. Futboliści grali tak, jak chcieli fani [WIDEO]

17.02.2017, godz. 18:55
Futbol amerykański, NFL
foto: EAST NEWS

Niecodzienna sytuacja miała miejsce w Stanach Zjednoczonych. Drużyna futbolu amerykańskiego z Salt Lake City grała tak, jak... kazali jej kibice! Wszystko za sprawą aplikacji mobilnej, wydanej przez zespół The Screaming Eagles. Dzięki niej fani dyktowali zawodnikom kolejne sposoby rozwiązywania akcji. Wyszło jak wyszło, bo drużyna sromotnie przegrała z Nebraska Danger.

W ostatnim meczu halowej ligi futbolu amerykańskiego The Screaming Eagles trener tego zespołu był tylko pośrednikiem między kibicami a zawodnikami. To fani za pośrednictwem specjalnej aplikacji głosowali na to, jak mają rozegrać swoją akcję ich pupile. Szkoleniowiec przekazywał decyzję, a futboliści nie mieli z tym żadnych problemów. - My i tak robimy to, co nam powiedzą. Chcemy po prostu grać w futbol. Po prostu dajcie mi kask i ochraniacze i wszystko będzie OK. Mam tylko nadzieję, że kibice odrobili pracę domową - powiedział jeden z nich.

Klub z Salt Lake City w ogóle jest ciekawie zarządzany. Wcześniej działacze The Screaming Eagles kilka razy prosili kibiców o decyzję w ważnych sprawach. Fani wybrali między innymi trenera, a innym razem imiona dla klubowych maskotek.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: