SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Kolejna śmierć na drodze. Niemiecka mistrzyni zginęła podczas treningu

Kolejna śmierć na drodze. Niemiecka mistrzyni zginęła podczas treningu

26.05.2017, godz. 11:26
Julia Viellehner
foto: Twitter

Do paskudnego wypadku doszło we Włoszech. Ciężarówka potrąciła jadącą na rowerze Julię Viellehner, a ta zginęła w skutek obrażeń, które odniosła podczas wypadku. Wicemistrzyni świata w duathlonie miała 31 lat. To już kolejna śmierć na drodze. W ostatnich dniach w tragiczny sposób zginęli także włoski kolarz Michele Scarponi oraz amerykański motocyklista Nicky Hayden.

Podczas treningu kolarskiego ciężarówka potrąciła grupę zawodników i zawodniczek. Rower niemieckiej mistrzyni uderzył w pojazd i zaczepił o jego tylne koło. Kobieta została przeciągnięta kilkadziesiąt metrów po asfalcie i odniosła obrażenia, które okazały się śmiertelne. Zawodniczkę przetransportowano jeszcze do szpitala, ale lekarze nie zdołali jej uratować.

W mediach pojawiła się informacja, że amputowano jej obie nogi, by zwiększyć szanse na przeżycie. Trener Julii Viellehner, Tom Stecher, zdementował jednak te plotki. W środę jego podopieczna przegrała swój najbardziej wymagający bój. To już trzecia śmierć sportowca w podobnych okolicznościach.

Viellehner była dwukrotną wicemistrzynią świata w duathlonie. Zdobywała także złote medale mistrzostw Niemiec w maratonie i triathlonie. Miała 31 lat.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: