SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Mają zdobywać medale dla Polski na IO 2020. Ministerstwo da im 40 tysięcy rocznie

Mają zdobywać medale dla Polski na IO 2020. Ministerstwo da im 40 tysięcy rocznie

22.06.2017, godz. 09:55
Witold Bańka
foto: Twitter

Na Torwarze w Warszawie odbyła się prezentacja nowego programu "Team100". Na spotkaniu pojawili się premier Beata Szydło, minister sportu Witold Bańka oraz najbardziej utalentowali młodzi sportowcy znad Wisły. To właśnie ci ostatni byli w centrum zainteresowania. Postanowiono bowiem, że każdy z nich rocznie dostanie 40 tysięcy złotych, by móc lepiej przygotować się do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Minister sportu Witold Bańka projekt "Team100" przygotował w ramach współpracy z Polską Fundacją Narodową i Instytutem Sportu. Na spotkaniu, które odbyło się na Torwarze, zarówno on, jak i premier Beata Szydło nie ukrywali radości z tego, że projekt został wcielony w życie. Ma on wspierać sportowców w wieku 18-23 lat, przygotowujących się do igrzysk olimpijskich w Tokio za trzy lata. Pomysłodawcy chcą, żeby młodzi zawodnicy mogli rozwijać się w kilku specjalnościach i przeznaczać pieniądze na studia czy dodatkowe zgrupowania.

Każdy z objętych programem otrzyma 40 tysięcy złotych rocznie. Sami zadecydują o celach, na jakie przeznaczą pieniądze. Mamy nadzieję, że młode talenty przestrzegać będą "Kodeksu uczestnika programu Team100", do czego się zobowiązali i fundusze przeznaczą na swój rozwój sportowy. Program ten jest wielką szansą na rozwój naszych olimpijskich dyscyplin. Prezes Polskiej Fundacji Narodowej jest przekonany, że właśnie tak będzie. - Stawiamy na młodzież, która ma ambicje walczyć o najwyższe stopnie podium, chce promować polskie wartości, a także pełnić rolę ambasadorów polskości na świecie - wyjaśnił Andrzej Jurkiewicz.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: