SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Marcin Dołęga brązowym medalistą olimpijskim! Rosjanin oszukiwał w Pekinie

Marcin Dołęga brązowym medalistą olimpijskim! Rosjanin oszukiwał w Pekinie

04.07.2017, godz. 17:05
Marcin Dołęga
Marcin Dołęga foto: EAST NEWS

Marcin Dołęga może się cieszyć z brązowego medalu igrzysk olimpijskich! W Pekinie (2008 r.) zajął czwarte miejsce, ale dopiero teraz wyszło na jaw, że jeden z jego rywali stosował doping. Polski Komitet Olimpijski otrzymał pismo od przewodniczącego MKOl dr Thomasa Bacha, w którym międzynarodowa organizacja poinformowała o przyznaniu polskiemu sztangiście trzeciego miejsca w zawodach.

Marcin Dołęga na igrzyskach olimpijskich w Pekinie osiągnął wynik 420 kg w dwuboju (podnoszenie ciężarów), co wtedy pozwoliło mu zająć najgorsze dla sportowca czwarte miejsce. Okazało się jednak, że u brązowego medalisty Dmitrija Łapikowa z Rosji po ośmiu latach wykryto środek dopingujący! Oczywiście odebrano mu medal, który teraz trafi do rąk Dołęgi.

Zobacz: Tenisistka zastraszana podczas meczu. "Jeśli przegrasz, znajdę cię!"

W oficjalnym komunikacie czytamy, że do PKOl przesłano już przeznaczony dla Polaka brązowy medal olimpijski. O terminie jego wręczenia zawodnikowi komitet poinformuje w późniejszym terminie. Nastąpi to najprawdopodobniej we wrześniu. Warto jednak zaznaczyć, że Dołęga w przeszłości również miał problemy z dopingiem. W 2014 roku wykryto w jego organizmie podwyższony poziom pochodnej nandrolonu, za co został zdyskwalifikowany na dwa lata.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: