SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Michał Listkiewicz: Odebrać Nobla

Michał Listkiewicz: Odebrać Nobla

03.07.2017, godz. 01:00
Michał Listkiewicz
foto: EAST NEWS

Kastrowanie arcydzieł literatury to ulubione zajęcie młodych polskich reżyserów. Krzysztof Gorbaczewski właśnie pobawił się "Chłopami" Władysława Reymonta, a resztki podał widzom na scenie Teatru Powszechnego. Proponuję odebrać Nobla Reymontowi i przekazać nowej gwieździe Melpomeny. Założyciel Powszechnego Zygmunt Huebner w grobie się przewraca.

Premier Słowacji poskarżył się do UEFA na ustawkę w meczu Włochy - Niemcy podczas Euro do lat 21. Kontrowersyjna sprawa, nie pierwsza i nie ostatnia w historii sportu. Czy karać zespoły grające na wynik, który je urządza? Nas bardziej zaprząta dyskusja o pracy trenera Marcina Dorny. Spisał się jak Franciszek Smuda 5 lat temu, ale to nie powód do wręczania mu wilczego biletu. Młody jest i pewnie zdolny. Jeszcze nie pora na cytowanie Kazimierza Górskiego: "Dobry trener, ale nie ma wyników" oraz "Skoro było tak dobrze, to dlaczego było tak źle?". Bardziej winię piłkarzy, którzy tylko fryzurami dorównywali asom tego turnieju.

Węgrzy wydają grube miliony na zagranicznych trenerów, nawet kadry juniorskie prowadzą tam Niemcy i Włosi. My stawiamy na swoich, płacąc im mniej, na dodatek w złotówkach. Chciałoby się sklonować Adama Nawałkę, ale to niemożliwe, więc opiekunom kadr młodzieżowych polecam pilną obserwację jego zajęć i lekturę notatek.

Sędziwy aktor Lech Ordon, podając palto koledze reżyserowi, ostudził jego protest słowami: "Tylko lokaje nie podają sobie płaszczy". Dlatego nie rozumiem zarzutów wobec Donalda Tuska, który pomógł się ubrać Herr Junckerowi. Kindersztuby nigdy za wiele. Także na sportowych arenach, co dedykuję tenisiście Janowiczowi i bokserom okładającym się po genitaliach?

autor: Michał Listkiewicz zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: