SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Micheal Phelps ścigał się z rekinem. Zaskakujący rezultat! [WIDEO]

Micheal Phelps ścigał się z rekinem. Zaskakujący rezultat! [WIDEO]

24.07.2017, godz. 12:06
Michael Phelps został ojcem!
foto: EAST NEWS

Do niecodziennego wyścigu doszło dzięki telewizji Discovery. Postanowiono sprawdzić możliwości 23-krotnego mistrza olimpijskiego na tle... żarłacza białego. Wyniki zaskoczyły zarówno uczonych, jak i samego pływaka. Drapieżnik potrafi bowiem osiągać znacznie większą prędkość, ale jego masa nie pozwoliła na zbyt szybkie rozpędzenie się na dystansie stu metrów.

Micheal Phelps to prawdopodobnie jedyny człowiek na świecie, który był w stanie podjąć walkę z żarłaczem białym. 32-letni Amerykanin to 23-krotny mistrz olimpijski oraz 26-krotny mistrz świata. Przed niecodziennym wyścigiem mówił w wywiadzie dla "USA Today", że jest w stanie osiągnąć prędkość w wodzie od 8 do 12 metrów na sekundę. Problem w tym, że drapieżny rekin pływa z maksymalną prędkością 25 metrów na sekundę, dlatego też faworyt zawodów był tylko jeden.

Przeczytaj o motywacji polskiego pływaka: Miłość nakręca Radosława Kawęckiego [ZDJĘCIA]

Wyniki zaskoczyły wszystkich. Phelps co prawda przegrał, ale zaledwie o 2 sekundy! Zwierzę, a w zasadzie jego technologiczne odbicie, przepłynęło dystans w 36,1 sekundy, natomiast sportowiec - 38,1 sekundy. Według Micheala Phelpsa, u źródeł tak małej różnicy leży doświadczenie sportowca. - Zawsze obserwowałem żarłacze białe, gdy brałem udział w wielkich zawodach. W przerwach między kolejnymi startami oglądałem jak się zachowują i starałem się nauczyć coraz więcej - podkreślił multimedalista olimpijski.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: