SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe MKOl zabrał kolejne medale! Mistrzynie olimpijskie z Kazachstanu wpadły na dopingu

MKOl zabrał kolejne medale! Mistrzynie olimpijskie z Kazachstanu wpadły na dopingu

27.10.2016, godz. 13:25
Londyn 2012 - olimpiada, letnie igrzyska olimpijskie
foto: EAST NEWS

To już prawdziwa wojna z dopingiem! Międzynarodowy Komitet Olimpijski nie zamierza tolerować sportowców stosujących niedozwolone środki, nawet jeśli robili to kilka lat temu. Władze postanowiły, że trzy złote medalistki z igrzysk w Londynie w 2012 roku będą musiały oddać swoje najcenniejsze krążki.

Na dopingu wpadły trzy reprezentantki Kazachstanu. Zabronione substancje stosowały: Zulfija Czinszanlo (mistrzyni w kategorii 53 kilogramów oraz rekordzistka świata w podrzucie - 131 kilogramów), Maja Maneza (najlepsza w Londynie w kategorii 63 kilogramów) oraz Swietłana Podobiedowa (złota medalistka w kategorii 75 kilogramów). Federacja sztangistów musi teraz zrewidować wyniki i nie wiadomo kto przejmie złoto po wyżej wymienionej trójce.

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poszedł na otwartą wojnę z olimpijskimi dopingowiczami. W środę MKOl postanowił odebrać sześć medali z igrzysk olimpijskich w Pekinie w 2008 roku. Wszyscy ukarani pochodzili z krajów byłego bloku wschodniego. Więcej o sprawie możecie przeczytać TUTAJ.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: