Grzegorz Pasiut, hokej na lodzie, Polska

Autor: CYFRASPORT Grzegorz Pasiut

MŚ w hokeju na lodzie: Polska odżyła! Japonia pokonana

2015-04-21 11:29

Reprezentacja Polski odniosła pierwsze zwycięstwo podczas rozgrywanych w Krakowie Mistrzostwach Świata Dywizji 1A w hokeju na lodzie. Podopieczni Jacka Płachty pewnie pokonali w poniedziałek 2:0. Nadzieje na awans do hokejowej elity odżyły!

Polacy przegrali swój pierwszy mecz w turnieju z Włochami 1:2, a Japończycy z Węgrami 2:4. Dla biało-czerwonych mecz z Azjatami był niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie w Dywizji IA, bowiem w rankingu IIHF Japonia jest najniżej (21. miejsce), ze wszystkich grupowych rywali.

Hokejowe MŚ. Kapitan reprezentacji Polski: W Elicie ustawimy autobus w bramce [WIDEO]

Na lodzie od początku było widać przewagę biało-czerwonych. Brakowało jednak skuteczności. Niemoc przełamał dopiero w trzeciej tercji Tomasz Malasiński, który w 43. minucie dał Polakom prowadzenie. W 51. minucie na 2:0 podwyższył Marcin Kolusz.

Polaków czekają jeszcze pojedynki z Ukrainą, Kazachstanem i Węgrami. Awans uzyskają dwie najlepsze ekipy turnieju.

Polska - Japonia 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)
Bramki: Tomasz Malasiński (43), Marcin Kolusz (51)