Wojciech Wojdak

Autor: East News Wojciech Wojdak

MŚ w pływaniu: Wojciech Wojdak wywalczył SREBRNY MEDAL!

2017-07-26 21:42

Wojciech Wojdak uratował honor Polaków na mistrzostwach świata w pływaniu. Na zawodach w Budapeszcie, na 50-metrowym basenie, wywalczył srebrny medal! Nasz zawodnik znakomicie spisał się w finale wyścigu na 800 metrów stylem dowolnym. Przy odrobinie szczęścia, mógł nawet zająć pierwsze miejsce.

Wojciech Wojdak już w walce o finał pozytywnie zaskoczył polskich kibiców. Uzyskał wtedy czas 7.46,39 - drugi najlepszy w karierze. Widać było, że jest w formie i może powalczyć z najlepszymi o medale. Polskim pływakom nie wiedzie się na mistrzostwach świata w Budapeszcie, ale Wojdak postanowił nie iść w ślady koleżanek i kolegów z reprezentacji. W finale na 800 metrów stylem dowolnym popłynął na maksimum swoich możliwości i zdobył srebrny medal!

Zobacz: MŚ w lekkoatletyce: Znamy skład reprezentacji Polski!

Finałowy wyścig Wojdak ukończył z czasem 7:41.73. Poprawił w ten sposób rekord Polski! Niewiele mu też zabrakło do złota, bo pierwszy na mecie Włoch Gabriele Detti zakończył wyścig z czasem 7:40.77. Brązowy medal wywalczył rodak triumfatora - Gregorio Paltrinieri (7:42.44).