SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Orlen Warsaw Marathon: Utrudnienia na bieżąco. Infolinia policji

Orlen Warsaw Marathon: Utrudnienia na bieżąco. Infolinia policji

23.04.2017, godz. 09:08
maraton, biegacze
maraton, biegacze foto: Dreamstime

W niedzielę wielkie święto dla biegaczy. W stolicy odbędzie się Orlen Warsaw Marathon. Tysiące zawodników zmierzą się z morderczą trasą, by sprawdzić swoje możliwości. Dla jednych będzie to wielka rozrywka, dla innych - utrapienie. W drugiej grupie znajdą się kierowcy, którzy będą musieli szukać objazdów. Policja uruchomiła specjalną infolinię na czas Orlen Warsaw Marathon, gdzie na bieżąco można dowiedzieć się o utrudnieniach na stołecznych drogach.

Orlen Warsaw Marathon to impreza, która z roku na rok zyskuje na popularności. Biegacze z całej Polski, a nawet świata, zjeżdżają do stolicy, by ruszyć ulicami Warszawy na przeszło 40-kilometrowym dystansie. W 2017 roku znowu na stołecznych arteriach pojawią się tysiące uczestników, a całe przedsięwzięcie potrwa ładnych kilka godzin od samego rana. W związku z tym wiele ulic będzie zamkniętych, a kierowcy muszą liczyć się ze sporymi utrudnieniami.

Zmotoryzowanym zamierza pomóc policja. Od godziny 8:30 uruchomi specjalną infolinię pod numerem 22 603 80 38. Będzie można dowiedzieć się na niej o obecnej przepustowości ruchu oraz ewentualnych objazdach, spowodowanych przez Orlen Warsaw Marathon. Na swojej stronie internetowej stołeczne służby zaapelowały także, by na bieżąco sprawdzać facebookową stronę, gdzie aktualizowane będą komunikaty, dotyczące imprezy i utrudnień z nią związanych.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: