Paraolimpiada: Justyna Kowalczyk poruszona niezwykłym zdjęciem pływaczki. Zobacz, o co chodzi!

2016-09-19 13:19

Wielkie gwiazdy sportu poruszone swoimi kolegami po fachu, którzy startowali w zakończonej w niedzielę paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. Nad ich ciężkim losem pochyliła się dwukrotna mistrzyni olimpijska w biegach narciarskich, Justyna Kowalczyk. A Ty dlaczego odpuściłeś dziś trening...?

Justyna Kowalczyk wrzuciła na Twittera zdjęcie niepełnosprawnej pływaczki z USA, Jessiki Long. Amerykanka urodziła się 24 lata temu... w Rosji. W Rio zdobyła trzy srebrne i dwa brązowe medale. W sumie ma ich już 20 podczas występów na paraolimpiadach. Dziewczyna została jako dziecko adoptowana przez amerykańskich rodziców. Niestety, gdy miała półtora roku, konieczna była amputacja obu nóg. Cierpi na hemimelię. - Ależ zdjęcie - skomentowała Justyna Kowalczyk.
Polska zakończyła paraolimpiadę w Rio z rekordowym dorobkiem 39 medali, w tym dziewięciu złotych. Klasyfikację medalową wygrały Chiny - grupo ponad 200 medali.