SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Paraolimpiada Rio 2016: Białorusini SZOKUJĄ! Wyciągnęli flagę Rosji

Paraolimpiada Rio 2016: Białorusini SZOKUJĄ! Wyciągnęli flagę Rosji

08.09.2016, godz. 14:56
Aleksander Łukaszenka
foto: EAST NEWS

Polityczna demonstracja podczas uroczystego otwarcia Paraolimpiady Rio 2016! Białorusini na stadionie Maracana pokazali flagę swojego wszechmocnego sąsiada - Rosji. Kraj Łukaszenki solidaryzuje się ze zdyskwalifikowanymi za doping Rosjanami?!

To była naprawdę piękna ceremonia otwarcia igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Idee olimpijskiej rywalizacji popsuli jednak Białorusini, którzy weszli na stadion Maracana z flagą Rosji! Sbornej w Brazylii nie ma - już wcześniej zostali zdyskwalifikowani za wielką aferę dopingową, przez którą na igrzyska pełnosprawnych sportowców nie pojechali np. rosyjscy lekkoatleci. Białoruś wspiera Rosję od początku.
- To najgorsza decyzja w historii igrzysk paraolimpijskich. Ukarano ludzi o ograniczonych możliwościach, którzy dzięki uprawianiu sportu mają chęć do życia. Oni przez cztery lata próbowali udowodnić wszystkim, że potrafią wiele, mimo że stanowią 10 procent populacji. Podpisanie decyzji o zawieszeniu tych sportowców jest bluźnierstwem. Zawodnicy powinni skupiać się wyłącznie na sporcie i potwierdzać swoje umiejętności na arenach paraolimpijskich. Polityka i sport nie powinny być łączone ze sobą. Zdaniem sportowców werdykt CAS nie był słuszny - tak na decyzję o wykluczeniu rosyjskich paraolimpijczyków z igrzysk w Rio de Janeiro zareagował szef Białoruskiego Komitetu Paraolimpijskiego Oleg Szepiel. Rosjanie nie załamują rąk - dla ponad 260 swoich sportowców zorganizowali własne igrzyska w Moskwie...

Źródło: Paulina Koziejowska
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: