Jakub Tokarz w złocie!

Autor: Facebook

Paraolimpiada Rio 2016: Jakub Tokarz w złotym kajaku, a to nie koniec!

2016-09-15 19:27

Rośnie polski dorobek medalowy na paraolimpiadzie w Rio de Janeiro. W czwartek powody do radości przynieśli nam kajakarze - Jakub Tokarz wywalczył złoto, a Kamila Kubas sięgnęła po brąz. Jak tak dalej pójdzie, biało-czerwoni przekroczą niedługo granicę 30. krążków!

Jakub Tokarz w 2004 roku przeżył wielką tragedię - podczas awantury w dyskotece został pchnięty nożem. Jest sparaliżowany, jeździ na wózku. W Rio był bezkonkurencyjny. Wygrał z czasem 51,084 sekundy i na mecie wyprzedził Węgra Roberta Subę - 51,129 oraz Brytyjczyka Iana Marsdena - 51,220.
W finale tej samej konkurencji po brąz sięgnęła Kamila Kubas. Dała się wyprzedzić tylko Brytyjce Jeanette Chippington - 58,760 oraz Niemce Edinie Muller - 58,874.
Polacy mają na igrzyskach paraolimpijskich w Rio już 26 medali: sześć złotych, tuzin srebrnych i osiem brązowych. Jesteśmy już na 13. miejscu w klasyfikacji. Prowadzą wszechmocne Chiny - 172 medale!