SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Paweł Korzeniowski kończy karierę! Już znalazł nowe zajęcie

Paweł Korzeniowski kończy karierę! Już znalazł nowe zajęcie

16.02.2017, godz. 20:22
Paweł Korzeniowski
Paweł Korzeniowski foto: Super Express

Paweł Korzeniowski ogłosił, że kończy pływacką karierę. Złoty medalista mistrzostw Europy nie zamierza jednak całkowicie rezygnować z rywalizacji sportowej. Nową dyscypliną, w której sprawdzi swoje siły jest triathlon. Debiut Korzeniowskiego już w sierpniu w Gdyni. Jego głównym rywalem będzie były chodziarz, Robert Korzeniowski.

Paweł Korzeniowski jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich pływaków. W 2004 roku otarł się o podium na igrzyskach olimpijskich w Atenach, zajmując  4. miejsce. Rok później zaskoczył wszystkich w Montrealu. Na dystansie 200 metrów stylem motylkowym zdobył złoty medal mistrzostw świata. W tej konkurencji Korzeniowski czuł się najlepiej. Przez cztery lata nie miał sobie równych w Europie. W 2006 roku zdobył złoty medal w Budapeszcie, a ten sukces powtórzył po dwóch latach w Eindhoven i w 2010 roku znowu w stolicy Węgier. Ostatnim sukcesem Polaka na arenie międzynarodowej był start w berlińskich mistrzostwach Starego Kontynentu w 2014 roku. Tam stanął na najniższym szczeblu podium.

Obecnie Korzeniowski przygotowuje się do startu w triathlonie, który ma stać się jego nową dyscypliną. Pierwszy start już w sierpniu w Gdyni, gdzie pokona 750 metrów pływania, 20 kilometrów jazdy na rowerze i 5 kilometrów biegu, rywalizując z Robertem Korzeniowskim – olimpijskim medalistą w chodzie sportowym.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: