SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Super Bowl: Pobiją się o pierścień na oczach Lady Gagi

Super Bowl: Pobiją się o pierścień na oczach Lady Gagi

03.02.2017, godz. 02:00
Lady Gaga na Oscarach
Lady Gaga wzruszyła do łez całe Hollywood foto: EAST NEWS

W niedzielę w nocy New England Patriots i Atlanta Falcons zagrają w 51. Super Bowl w futbolu amerykańskim. "Patriotów" poprowadzą rekordziści: legendarny quarterback Tom Brady (40 l.) i genialny trener Bill Belichick (65 l.). Dla obu będzie to już siódma walka w Super Bowl, cztery razy wygrali. Sokoły z Atlanty poprowadzi rewelacyjnie grający w tym sezonie rozgrywający Matt Ryan.

Falcons jeszcze nigdy nigdy nie wygrali Super Bowl. A Pats z Bradym (prywatnie mąż słynnej modelki Gisele Buendchen) idą na rekord. Jeśli wygrają (a są faworytami), Brady zdobędzie piąty pierścień i zostanie najbardziej utytułowanym rozgrywającym w dziejach.

- Rekord? Jaki rekord! Dla mnie najważniejsza będzie obecność na trybunach rodziców - mówił ze łzami w oczach na konferencji prasowej Brady, którego mama, Galynn, ostatnio ciężko zachorowała. Teraz czuje się lepiej i po raz pierwszy od 18 miesięcy obejrzy mecz syna na żywo.

Sukces Brady zawdzięcza Billowi Belichickowi, najwybitniejszemu trenerowi w historii NFL.

Dla Pats to już dziewiąty występ w Super Bowl, dla Falcons - dopiero drugi. Sokoły nigdy nie zdobyli Super Bowl. Czy tym razem się uda? To zależy przede wszystkim od rozgrywającego Matta Ryana, który w tym sezonie gra rewelacyjnie. Prowadzony przez niego atak tylko raz w tym sezonie zdobył mniej niż 23 punkty.

A że Patriots mają drugą najlepszą ofensywę w lidze, można się spodziewać na stadionie w Houston wielkiej strzelaniny (przy 80 tys. kibiców).

W przerwie meczu wystąpi Lady Gaga.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: