Michał Pazdan z kostek Rubika

Autor: Internet

Polska potegą kostki Rubika! Najpierw Pazdan, teraz wór medali

2016-07-22 14:40

Pamiętacie cubera, który ułożył portret Michała Pazdana z prawie tysiąca kostek Rubika? Michał Rzewuski oraz czterech innnych Polaków sięgnęło po złote medale w rozgrywanych w czeskiej Pradze. W sumie biało-czerwoni wracają z 11. krążkami!

Łączna pula nagród w trakcie mistrzostw wyniosła 10 000 euro. W czeskich zawodach wzięło udział 79 reprezentantów Polski. Zawodnicy dali z siebie wszystko, czego najlepszym dowodem są osiągnięte przez nich wysokie miejsca. Szans rywalom nie dał Maciej Czapiewski, który wykręcił najlepszy czas w układaniu kostki 2x2. „Speedcuberzy” z kraju znad Wisły doskonale wypadli także w układaniu łamigłówki stopami – w tej konkurencji podium zostało całkowicie zdominowane przez naszych rodaków, z czego pierwsze miejsce zajął Jakub Kipa. Wojciech Knott może pochwalić się tytułem mistrza Europy w konkurencji Rubik’s Clock, natomiast Michał Rzewuski, który zasłynął wcześniej układając z kostki Rubika portret piłkarza Michała Pazdana, wygrał w rywalizacji zabawką logiczną Skewb. Kolejne złoto zdobył Igor Kowalczyk, który okazał się bezkonkurencyjny w układaniu klasycznej kostki jedną ręką. Jedenaście medali to wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięło udział dokładnie 500 osób z 43 krajów świata. Polacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a wyprzedzili ich tylko Niemcy.