SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Polska potegą kostki Rubika! Najpierw Pazdan, teraz wór medali

Polska potegą kostki Rubika! Najpierw Pazdan, teraz wór medali

22.07.2016, godz. 12:40
Michał Pazdan z kostek Rubika

Pamiętacie cubera, który ułożył portret Michała Pazdana z prawie tysiąca kostek Rubika? Michał Rzewuski oraz czterech innnych Polaków sięgnęło po złote medale w rozgrywanych w czeskiej Pradze. W sumie biało-czerwoni wracają z 11. krążkami!

Łączna pula nagród w trakcie mistrzostw wyniosła 10 000 euro. W czeskich zawodach wzięło udział 79 reprezentantów Polski. Zawodnicy dali z siebie wszystko, czego najlepszym dowodem są osiągnięte przez nich wysokie miejsca. Szans rywalom nie dał Maciej Czapiewski, który wykręcił najlepszy czas w układaniu kostki 2x2. „Speedcuberzy” z kraju znad Wisły doskonale wypadli także w układaniu łamigłówki stopami – w tej konkurencji podium zostało całkowicie zdominowane przez naszych rodaków, z czego pierwsze miejsce zajął Jakub Kipa. Wojciech Knott może pochwalić się tytułem mistrza Europy w konkurencji Rubik’s Clock, natomiast Michał Rzewuski, który zasłynął wcześniej układając z kostki Rubika portret piłkarza Michała Pazdana, wygrał w rywalizacji zabawką logiczną Skewb. Kolejne złoto zdobył Igor Kowalczyk, który okazał się bezkonkurencyjny w układaniu klasycznej kostki jedną ręką. Jedenaście medali to wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że w zawodach wzięło udział dokładnie 500 osób z 43 krajów świata. Polacy zajęli drugie miejsce w klasyfikacji generalnej, a wyprzedzili ich tylko Niemcy.

Źródło: STORYFUL/x-news