SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Polski medalista mistrzostw świata w tenisie stołowym NIE ŻYJE! Norbert Mnich zasłabł podczas meczu

Polski medalista mistrzostw świata w tenisie stołowym NIE ŻYJE! Norbert Mnich zasłabł podczas meczu

01.10.2016, godz. 18:31
znicz kondolencje żałoba świeca świeczka
foto: Dreamstime

Tragedia w Kujakowicach. Nie żyje 50-letni Norbert Mnich, były reprezentant Polski w tenisise stołowym, brązowy medalista mistrzostw świata z roku 1985. Zawodnik zasłabł podczas meczu i mimo interwencji lekarzy, zmarł na miejscu.

Do tragedii doszło podczas meczu II ligi tenisa stołowego. LZS Kujakowice mierzył się z ATS Ligota. Mnich był zawodnikiem zespołu gospodarzy. Zasłabł w trakcie spotkania i mimo natychmiastowej reanimacji, nie udało się go uratować. - "Z żalem zawiadamiamy, że w dniu 30 września 2016 roku w wieku 50 lat zmarł Norbert Mnich - zawodnik, trener, działacz sportowy. Rodzinie zmarłego serdeczne wyrazy współczucia składa w imieniu Stowarzyszenia LZS Kujakowice i drużyny LZS Blyss Kujakowice - Zarząd Klubu" - czytamy w oficjalnym oświadczeniu klubu.

Mnich miał 50 lat. W 1985 roku, podczas mistrzostw świata w Goteborgu, był członkiem drużyny, która zdobyła brązowy medal w rywalizacji drużynowej. Był to jeden z największych sukcesów w historii polskiego tenisa stołowego.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: