SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Projektant maskotki igrzysk olimpijskich 2020 zostanie milionerem!

Projektant maskotki igrzysk olimpijskich 2020 zostanie milionerem!

24.05.2017, godz. 09:06
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016
Igrzyska olimpijskie - Rio 2016 foto: EAST NEWS

Igrzyska olimpijskie w Tokio odbędą się dopiero za trzy lata, ale japońscy organizatorzy robią wszystko, by dopiąć szczegóły imprezy na ostatni guzik jak najwcześniej. Dlatego też chcą jak najszybciej rozstrzygnąć konkurs na maskotkę, która towarzyszyć będzie najlepszym sportowcom na świecie podczas zmagań. Autor zwycięskiej propozycji zostanie milionerem, więc jest po co się starać!

Japończycy poinformowali, że prace będzie można nadsyłać od 1 do 14 sierpnia. Dopiero w grudniu specjalnie powołane jury wybierze trzech lub czterech kandydatów, którzy zakwalifikują się do ścisłego finału. Mają oni o co walczyć, ponieważ dla zwycięzcy przewidziano nagrodę. Projekt maskotki, który wygra da swojemu autorowi milion jenów. To około trzydzieści cztery tysiące złotych. Każdy z finalistów otrzyma gwarantowane sto tysięcy jenów.

Wyboru jednej jedynej maskotki dokonają... uczniowie ze szkół podstawowych Kraju Kwitnącej Wiśni. W całym kraju funkcjonuje dwadzieścia tysięcy takich placówek, w których łącznie jest dwieście siedemdziesiąty tysięcy klas i to właśnie głosy klas będą liczone. Koniec wyborów przewidziany jest na styczeń przyszłego roku. Oficjalna decyzja oraz projekt maskotki igrzysk olimpijskich Tokio 2020 zostaną przedstawione w marcu 2018.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: