SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Rekordowa dyskwalifikacja w rugby! Argentyński zawodnik skazany na 99 lat banicji! [WIDEO]

Rekordowa dyskwalifikacja w rugby! Argentyński zawodnik skazany na 99 lat banicji! [WIDEO]

08.04.2016, godz. 17:15
Rugby
foto: Eastnews

Rugby to kontaktowy sport? Brutalny? Granice zawsze można przekroczyć! Przekonał się o tym niejaki Cipriano Martinez. Zawodnik argentyńskiej Pucary za boiskowe dokonania - a właściwie za jeden wyczyn - został uhonorowany... 99 latami banicji od sportu. Zobaczcie sami - oto, czego na boisku do rugby robić naprawdę NIE WOLNO!

Martinez popisał się niesamowitym wręcz idiotyzmem. W starciu Pucary z San Albano postanowił w mało subtelny sposób wyeliminować swojego przeciwnika. Poczekał więc, aż ten ustawi się w pozycji "do młyna", po czym... znokautował go kopniakiem prosto w głowę. Plan idealny - rywal nie miał szans przetrwać podobnego ciosu.

MASA chce się bić z Gołotą! GANGSTER wyzwał boksera na pojedynek! [WYWIAD]

Niestety - zdarzenie dostrzegli sędziowie, dostrzegły kamery, a wszystko działo się w tłumie zawodników, więc dostrzeli też - to ci niespodzianka! - pozostali zawodnicy. Międzynarodowa Komisja Rugby szybko zebrała materiał i wydawała wyrok. Sprytnego Martineza czeka dość długa pauza.

Całe... 99 lat. Czyli jak dobrze pójdzie, to kolejne spotkanie rozegra w kwietniu 2115 roku.

Krótsza przerwa czeka również Juana Masiego, nieszczęśliwego rywala Martineza. On, chociaż tuż po zdarzeniu przypominał ofiarę wypadku kolejowego, albo żołnierza trafionego z działa Tygrysa Królewskiego, ostatecznie, przynajmniej według oficjalnych komunikatów klubu San Albano, nie odniósł ciężkich obrażeń i w najbliższych dniach powinien być gotowy do gry.

Czyli tak. Kopać przeciwnika w rugby nie można. Ale rugbysta nawet na kopanie jest przygotowany.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: