SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games 2017: Skład reprezentacji Polski

The World Games 2017: Skład reprezentacji Polski

19.07.2017, godz. 06:39
The World Games 2017 Wrocław
The World Games 2017 Wrocław foto: EAST NEWS

Mnóstwo polskich sportowców zaprezentuje się we Wrocławiu na The World Games 2017. Biało-czerwoni liczą na medale - w kilku dyscyplinach są nawet faworytami. Jak wygląda skład reprezentacji Polski na Igrzyska Sportów Nieolimpijskich? U nas poznacie zawodników, którzy będą nas reprezentować w poszczególnych dyscyplinach.

Skład reprezentacji Polski na World Games 2017 składa się z 291 zawodników/zawodniczek (106 K + 185 M). Na zawodach będą rywalizować aż w 31 dyscyplinach, które w większości mają swoje podkategorie. Kadra biało-czerwonych jest ogromna! Sporty lotnicze, wodne, indywidualne, zespołowe... Naszych zawodników nie zabraknie w żadnych zawodach i trzeba mieć nadzieję, że nie tylko licznie będą rywalizować, ale także zdobywać medale.

Wśród Polaków największe szanse mają przede wszystkim żużlowcy, którzy wystąpią w składzie: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski, Patryk Dudek. Także liczymy mocno na Marcina Dzieńskiego, mistrza świata w spinaczce sportowej, który także zaprezentuje się kibicom we Wrocławiu. Być może odniesiemy też sukces w sportach drużynowych, ale nie tylko na żużlu.

Terminarz The World Games. Harmonogram igrzysk pozaolimpijskich

45 nazwisk liczy chociażby pokaźna, polska drużyna futbolu amerykańskiego. Są w niej między innymi: Szymon Adamczyk, Antoni Omondi, Bartosz Dziedzic, Łukasz Korpak, Kacper Kurcius i wielu, wielu innych.

Mamy także dwie reprezentacje (kobiet i mężczyzn) w piłce ręcznej plażowej:

Kadra kobiet na turniej piłki ręcznej plażowej: Sylwia Bartkowiak, Natalia Krupa, Weronika Łakomy, Marta Łyszczyk, Katarzyna Masłowska, Paula Mazurek, Ewa Nowicka, Magdalena Słota, Paulina Sowa, Lidia Żakowska.

Kadra mężczyzn na turniej piłki plażowej:  Adrian Fiodor, Marcin Miedzuński, Mateusz Orłowski, Miłosz Rupp, Konrad Szczukocki, Sebastian Trojanowicz, Maciej Włudarczak, Bartosz Wojdak, Łukasz Zakreta.

The World Games Wrocław 2017: Nadzieje medalowe Polski

Polska ma też reprezentantów sportów lotniczych:

Szybownictwo, Akrobacje szybowcowe - Jerzy Makula.
Spadochroniarstwo, Pilotowanie czaszami - Maciej Machowicz.
Motoparalotniarstwo - Wojciech Bogdał, Marcin Bernat, Paweł Kozarzewski.

ABY ZAPOZNAĆ SIĘ Z PEŁNĄ LISTĄ REPREZENTANTÓW POLSKI NA WORLD GAMES 2017, WYSTARCZY KLIKNĄĆ TUTAJ.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: