SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Rewolucyjne posunięcie Nike! Stworzyli sportowy hidżab

Rewolucyjne posunięcie Nike! Stworzyli sportowy hidżab

08.03.2017, godz. 17:17
Nike Pro Hidżab
Nike Pro Hidżab foto: Twitter

Firma Nike stworzyła sportowy hidżab, który już za rok będzie dostępny na rynku. Nowy produkt jest wynikiem kampanii „Co oni o tobie powiedzą”, mówiącej o barierach z jakimi spotykają się sportsmenki w krajach arabskich. Sportowy hidżab będzie wykonywany z tkaniny przepuszczającej powietrze, która umożliwi skórze wygodne oddychanie.

Historia hidżabów w sporcie wyczynowym sięga 2012 roku. Wtedy podczas igrzysk olimpijskich założyła go Sarah Attar – lekkoatletka z Arabii Saudyjskiej. Był to pierwszy taki incydent w świecie sportu, lecz nie ostatni. Na poprzednich igrzyskach w Rio odbył się mecz siatkówki plażowej, w którym wystąpiły Egipcjanki i Niemki. Te pierwsze okryte były od stóp do głów, a te drugie zagrały w skąpym bikini. Zmiany kulturowe, dokonujące się na całym świecie, sięgnęły również sfery sportu. Naprzeciw przemianom wyszła firma Nike, która ponad rok pracowała nad projektem sportowych hidżabów.

W końcu starania jednej z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych zaowocowały nowym produktem, który wejdzie na rynek wiosną 2018 roku. Nike Pro Hidżab będzie wykonywany ze specjalnej poliestrowej tkaniny, której mikrootwory ułatwią przepływ powietrza. Nike nie będzie pierwszą firmą, która zajmie się masową produkcją sportowych nakryć głowy tego typu, ale bez wątpienia, zaangażowanie tej marki w produkcję hidżabu wpłynie na działalność sportową zawodniczek z krajów muzułmańskich.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: