SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Rio 2016: Amerykańscy pływacy sfingowali napad? Tylko po co...

Rio 2016: Amerykańscy pływacy sfingowali napad? Tylko po co...

19.08.2016, godz. 07:26
Gunnar Bentz, Jack Conge
Gunnar Bentz, Jack Conge foto:

Dwaj pływacy z reprezentacji Stanów Zjednoczonych zostali zatrzymani przez brazylijską policję. Sprawa ma związek z niejasnościami narosłymi wokół wielokrotnego mistrza olimpijskiego Ryana Lochtego. Zeznał on, że został napadnięty w Rio de Janeiro przez uzbrojonych przestępców, ale lokalna policja ma wątpliwości czy mówi prawdę.

Jak twierdził Lochte, został obrabowany w taksówce przez dwóch napastników, z których jeden przystawił mu pistolet do głowy. Świadkami zajścia mieli być jego koledzy z drużyny USA James Feigen. Gunnar Bentz i Jack Conger. Dwaj ostatni zostali zatrzymani na lotnisku, gdy wylatywali do Stanów Zjednoczonych. Policja ich przesłuchała i zwolniła.

Śledczy mają z tą sprawą problem. Nie znaleziono poszlak wskazujących, że do przestępstwa w ogóle doszło. Nie zgłosił się taksówkarz mający wieźć Amerykanów w trakcie zajścia ani inny świadek. Zaś rysopisy napastników nie były dokładne, a często sprzeczne.

Lochte miał być ponownie przesłuchany. Zanim jednak sędzia zdążył wydać nakaz zatrzymania jego paszportu, pływak wrócił do USA.

Po powrocie zaczął zmieniać pierwotną wersję. W rozmowie z reporterem NBC zaprzeczył jednak, by wymyślił całą historię. Podtrzymał, że on i trzej koledzy byli ofiarami i że nikt z brazylijskiej policji nie kwestionował jego prawdomówności.

Uściślił, że broń nie została przystawiona do głowy, a jedynie "skierowana" w jego stronę. Dodał, że zajście miało miejsce w pobliżu stacji benzynowej, a nie na poboczu drogi.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: