SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Sukces polskiej sztangi! Arkadiusz Michalski z brązem mistrzostw Europy

Sukces polskiej sztangi! Arkadiusz Michalski z brązem mistrzostw Europy

08.04.2017, godz. 13:24
Arkadiusz Michalski, podnoszenie ciężarów
foto: EAST NEWS

Arkadiusz Michalski w sobotę dał jasny sygnał - polska sztanga jeszcze się nie skończyła! W kategorii stu pięciu kilogramów nasz reprezentant wywalczył brązowy medal mistrzostw Europy, które rozgrywane są w Splicie. W dwuboju Michalski uzyskał wynik trzystu osiemdziesięciu siedmiu kilogramów.

Arkadiusz Michalski z klubu Budowlani Opole na chorwackim pomoście przegrał tylko tylko z Simonem Martirosjanem z Armenii oraz Wasilem Gospodinowem z Bułgarii. Pierwszy z nich zdecydowanie wygrał zawody mistrzostw Europy, uzyskując w dwuboju czterysta czternaście kilogramów. Srebrny medalista uniósł do góry trzysta dziewięćdziesiąt siedem kilogramów. Nasz reprezentant brąz zapewnił sobie, dźwigając dziesięć kilogramów mniej niż drugi zawodnik w kategorii stu pięciu kilogramów.

Inny z naszych reprezentantów - Przemysław Budek - zajął dziewiąte miejsce. Zawodnik UKS Impuls Warszawa uzyskał wynik trzystu siedemdziesięciu jeden kilogramów. Medal Michalskiego to trzeci krążek Polaków na ME w podnoszeniu ciężarów w Splicie. Wcześniej złoto wywalczyła Joanna Łochowska w kategorii pięćdziesięciu trzech kilogramów, a brąz - Krzysztof Zwarycz w kategorii osiemdziesięciu pięciu kilogramów.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: