SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Super Bowl w Polsce?! Zaskakujący pomysł, który promowałby Kraków

Super Bowl w Polsce?! Zaskakujący pomysł, który promowałby Kraków

24.05.2017, godz. 08:23
Super Bowl: New England Patriots - Atlanta Falcons
foto: EAST NEWS

Super Bowl to wydarzenie, które rok rocznie przyciąga na stadiony i przed telewizory miliony widzów na całym świecie. Amerykanie doskonale wiedzą jak zrobić wielkie show ze sportowego wydarzenia. Za Wielką Wodą planują kolejne etapy rozwoju wielkiego wydarzenia. Najprawdopodobniej wkrótce Super Bowl odbędzie się poza Stanami Zjednoczonymi. Jedną z opcji jest... Kraków!

Liga NFL, która kończy się wielkim finałem Super Bowl, jest w Stanach Zjednoczonych wyjątkowo popularna. Można ją porównać do piłkarskiej Ligi Mistrzów w Europie. Sportowi kibice za Wielką Wodą po spotkaniach jeszcze długo wspominają boiskowe wydarzenia. Amerykanie swojej ukochanej dyscyplinie poświęcają mnóstwo miejsca także w mediach. Powstają specjalne programy, traktujące o Super Bowl i innych spotkaniach NFL. W jednym z nich regularnie bierze udział Kay Adams. Dziennikarka ma polskie korzenie - jej babcia pochodzi z Krakowa.

Między nią a innymi uczestnikami audycji wywiązała się rozmowa o ewentualnym miejscu, w którym powinien zostać rozegrany wielki finał rozgrywek. Adams nie miała wątpliwości i postawiła na stolicę Małopolski. - Myślę, że polski Kraków idealnie wpisywałby się w ideę globalizacji futbolu amerykańskiego - podkreśliła dziennikarka. W studiu pojawiły się brawa oraz okrzyki zachwytu, co tylko napędziło Adams do dalszej argumentacji. - To po prostu magiczne miasto i ma pierogi! Poza tym ja mówię po polsku, więc to kolejny argument. Mamy też sporo ludzi w naszym sporcie, którzy są jakoś związani z Polską, na przykład Sebastiana Janikowskiego - wyliczyła Kay Adams.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: