SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Sześciu medalistów igrzysk olimpijskich z byłego bloku wschodniego musi oddać krążki!

Sześciu medalistów igrzysk olimpijskich z byłego bloku wschodniego musi oddać krążki!

26.10.2016, godz. 19:46
Igrzyska olimpijskie, logo, logo igrzysk
foto: EAST NEWS

Międzynarodowy Komitet Olimpijski na dobre wypowiedział wojnę dopingowiczom! Władze karzą już nie tylko za przewinienia popełnione w tym roku, lecz także cofają się o kilka lat. Właśnie zdecydowano o odebraniu medali sześciu nagrodzonym podczas imprezy w Pekinie w 2008 roku.

Cała ukarana szóstka pochodzi z krajów z byłego bloku wschodniego. Wśród sportowców, którym MKOl odebrał medale z Pekinu sprzed ośmiu lat znaleźli się sztangiści (Andrej Rybakow - Białoruś, Ołha Korobka - Ukraina, Anastazja Nowikawa - Białoruś), zapaśnicy (Sosłan Tigijew - Uzbekistan), Tajmuraz Tigijew - Kazachstan) i lekkoatletka (Jekaterina Wołkowa - Rosja). Co ciekawe żaden z dopingowiczów nie zdobył w Chinach olimpijskiego złota.

Komitet nie podał jeszcze nazwisk sportowców, którzy przejmą krążki. Zdążył już jednak zwrócić się do federacji poszczególnych dyscyplin prośbę o korekty w wynikach. Oprócz wyżej wymienionej szóstki ukarano także trójkę, która medali nie zdołała wywalczyć. W gronie tym znaleźli się sztangista Sardar Hasanow z Azerbejdżanu, skoczek w dal Wilfredo Martinez z Kuby oraz lekkoatletka Josephine Nnkiruka Onyia, reprezentująca Hiszpanię.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: