SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe SZOKUJĄCE ustalenia New York Times: 15 rosyjskich medalistów na DOPINGU!

SZOKUJĄCE ustalenia New York Times: 15 rosyjskich medalistów na DOPINGU!

12.05.2016, godz. 21:32
Doping
Doping foto: internet

Do sensacyjnych ustaleń dotarł "New York Times". Według doniesień amerykańskiej gazety kilkudziesięciu rosyjskich sportowców, w tym 15 medalistów z igrzysk olimpijskich w Soczi 2014 stosowało doping. - Ludzie cieszyli się z medali, a my szaleńczo podmienialiśmy próbki z moczem - informuje Grigorij Rodczenko.

Amerykańska gazeta swoje ustalenia opiera na słowach Grigorija Rodczenki, ówczesnego dyrektora rosyjskiego laboratorium antydopingowego. "New York Times" opisał, co robiono, aby rosyjscy sportowcy nie wpadli podczas testów antydopingowych. W oszustwie pomagała m.in. służba bezpieczeństwa. Podmieniano butelki ze skażonym moczem i zamieniano je na czyste próbki, które zostały pobrane z organizmów zawodników kilka miesięcy wcześniej. - Ludzie cieszyli się z medali, a my szaleńczo podmienialiśmy próbki z moczem. Czy możecie obie wyobrazić, że olimpijski sport może być tak zorganizowany - zaszokował swoją wypowiedzią ówczesny dyrektor rosyjskiego laboratorium antydopingowego, Grigorij Rodczenko.

W aferę zamieszanych jest wielu zawodników ze światowej czołówki w swoich dyscyplinach, którzy brali udział w igrzyskach olimpijskich w Soczi, w tym 15 medalistów. Pod koniec ubiegłego roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych do odwołania wykluczyło ze swoich struktur rosyjskich lekkoatletów. Grozi im również to, że mogą nie wystartować na IO w Rio de Janeiro, które rozpoczynają się 5 sierpnia.

autor: Paweł Nowakowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: