SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Szymon Kołecki OFICJALNIE mistrzem olimpijskim z Pekinu

Szymon Kołecki OFICJALNIE mistrzem olimpijskim z Pekinu

24.07.2017, godz. 17:29
Szymon Kołecki
Szymon Kołecki ze srebrnym medalem igrzysk olimpijskich w Pekinie foto: EAST NEWS

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował swojego polskiego odpowiednika, że dokonano korekty wyników rywalizacji ciężarowców w kategorii do 94 kilogramów podczas igrzysk w Pekinie. Po weryfikacji złoty medal trafi to Szymona Kołeckiego. Teraz wiemy to już oficjalnie!

W ubiegłym roku świat obiegła informacja, że Ilia Iljin stosował środki dopingujące i zostanie mu odebrany złoty medal, który Kazach zdobył podczas olimpiady w Pekinie. W 2012 roku wicemistrzem olimpijskim został Polak Szymon Kołecki. MKOl oficjalnie ogłosił, że po korekcie, polski sportowiec otrzyma złoty krążek. Komitet poprosił Kołeckiego, by ten odesłał srebrny medal do jego siedziby. W zamian przekazany mu zostanie krążek wykonany z najcenniejszego kruszcu.

Srebro, które do tej pory dzierżył Kołecki trafi do ciężarowca, który pięć lat temu znalazł się tuż za podium. Wszystko przez to, że pozycję numer trzy zajął rosyjski zawodnik Chadżimurat Akkajew, któremu także udowodniono spożywanie zabronionych środków. Szczęśliwcem okazał się Arsen Kasabijew. On obecnie reprezentuje Polskę i dla biało-czerwonej kadry dźwiga ciężary na międzynarodowych imprezach. Można więc mówić o podwójnym sukcesie Polskiego Komitetu Olimpijskiego.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: