SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games 2017 rozpoczęte! Zobacz ZDJĘCIA z ceremonii otwarcia

The World Games 2017 rozpoczęte! Zobacz ZDJĘCIA z ceremonii otwarcia

21.07.2017, godz. 10:05
World Games 2017
Ceremonii Otwarcia 10 Światowych Igrzysk Sportowych - Wrocław 2017 foto:

The World Games 2017 we Wrocławiu oficjalnie rozpoczęte! W czwartek 20 lipca na miejscowym stadionie odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia imprezy, na której nie zabrakło sportowców, ale także gwiazd estrady. Fantastyczne pokazy taneczne, piękny akompaniament muzyczny oraz znakomita zabawa - tak to wyglądało w skrócie. Zobaczcie zapis naszej relacji!

Późnym czwartkowym popołudniem 20 lipca na Stadionie Wrocław rozpoczęła się ceremonia otwarcia The World Games 2017. Reżyserem całego wydarzenia był Krzysztof Materna, a za część muzyczną w dużej mierze odpowiadał Radzimir Dębski. Dlatego też wiadomo było, że uroczystość zostanie przeprowadzona z ogromną pompą i będzie pamiętana przez lata.

Wszystko zaczęło się od nietypowej aranżacji słynnych utworów hip-hopowych zagranych przez... orkiestrę symfoniczną. Następnie kibicom zgromadzonym licznie na trybunach zaprezentowali się zawodnicy wszystkich reprezentacji, w tym tej najliczniejszej - Polski - która przez widzów została przywitana prawdziwą owacją. Po kilku przemowach - m.in. prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza czy prezesa MKOl Thomasa Bacha - Igrzyska Sportów Nieolimpijskich 2017 zostały oficjalnie otwarte.

I zaczęła się zabawa. Na scenie pojawiły się takie gwiazdy estrady jak Kamil Bednarek czy Dawid Kwiatkowski, a zabawa trwała w najlepsze. Co ciekawe wraz z kibicami szaleli też sami zawodnicy, którzy zostali po oficjalnej części imprezy i ani myśleli wracać do swoich hoteli. Oby w kolejnych dniach taka sama znakomita atmosfera panowała podczas rywalizacji sportowej. I oby za kilkanaście dni, na zakończenie TWG 2017, Polacy byli tak samo uśmiechnięci, jak w czwartek wieczorem. Tym razem ciesząc się z worka medali biało-czerwonych.

RELACJA NA ŻYWO Strona odświeża się automatycznie co 30 sekund
False 3300 False 1 2017-07-20 18:50:00 True 30
autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: