SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Tragiczna śmierć irlandzkiej wioślarki! Zdobyła medal i spadła z mostu w Poznaniu

Tragiczna śmierć irlandzkiej wioślarki! Zdobyła medal i spadła z mostu w Poznaniu

10.09.2016, godz. 14:05
Znicz
foto: EAST NEWS

Ailish Sheehan nie żyje. Irlandzka wioślarka, brązowa medalistka akademickich mistrzostw świata, w nocy z niedzieli na poniedziałek spadła z mostu Rocha na asfalt i w piątek została odłączona od aparatury podtrzymującej życie. - Jesteśmy zdruzgotani - przeczytać można w oficjalnym oświadczeniu jej klubu University of London.

Sheehan świętowała w Poznaniu brązowy medal akademickich mistrzostw świata. O godzinie 5 rano znalazła się na moście Rocha. Wdrapała się na przęsło mostu, straciła równowagę i z kilku metrów uderzyła w asfalt. W wypadku doszło między innymi do pęknięcia podstawy czaszki. Irlandzka wioślarka do piątku znajdowała się po opieką wielkopolskich lekarzy, ale ostatecznie tuż przed weekendem podjęta została decyzja o odłączeniu aparatury podtrzymującej życie. - Cały klub jest zszokowany tymi informacjami. Ailish była czołową zawodniczką ze świetnymi perspektywami na przyszłość. Była wesołą osobą, często się śmiała. Była świetnym przykładem dla młodszych zawodników - powiedział jej trener Phil Gray. - Była jedną z najbardziej utalentowanych wioślarek - dodała irlandzka olimpijska Sinead Jennings.

To już kolejna tragedia w Poznaniu, która wydarzyła się na moście Rocha. Kilka miesięcy właśnie w tamtym miejscu zaginęła Ewa Tylman.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: