SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Walczyły przeciwko sobie w finale igrzysk. Teraz są... małżeństwem

Walczyły przeciwko sobie w finale igrzysk. Teraz są... małżeństwem

28.07.2017, godz. 12:16
Judo
Judo foto: EAST NEWS

Czasem aż nie chce się wierzyć, jakie historie pisze życie. I sport. Podczas igrzysk olimpijskich w Barcelonie w 1992 roku w finale judo mierzyły się Miriam Blasco i Nicole Fairbrother. A niedługo potem poza rywalizacją połączyła ich także... miłość. Okazuje się, że dawne przeciwniczki z maty teraz są szczęśliwym małżeństwem.

Igrzyska olimpijskie w Barcelonie 25 lat temu były dla obu zawodniczek wyjątkowe. Przede wszystkim dlatego, że to dla nich ogromny sukces sportowy. Miriam Blasco i Nicole Fairbrother awansowały wówczas do finału w judo, a tam lepsza okazała się pierwsza z zawodniczek, która zgarnęła złoty medal.

Ale tamtą imprezę będą wspominać przez lata z jeszcze innego powodu. Wtedy trafiły na siebie w starciu o zwycięstwo, a poza rywalizacją niedługo później połączyła je także miłość! Trzy lata później zawodniczki zostały parą, a jak ostatnio się okazało od jakiegoś czasu są też... małżeństwem!

O wszystkim poinformowała Miriam Blasco, która wesołą nowinę zdradziła niedawno podczas występu w hiszpańskiej telewizji. Ceremonia miała miejsce już półtora roku temu, ale dopiero teraz wyszło to na jaw. Co ciekawe byłe zawodniczki judo poza obrączkami wymieniły się też zdobytymi w Barcelonie medalami.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: