SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Wielki wyczyn Polki! Patrycja Bereznowska pobiła rekord świata w biegu 24-godzinnym

Wielki wyczyn Polki! Patrycja Bereznowska pobiła rekord świata w biegu 24-godzinnym

02.07.2017, godz. 18:44
bieganie, jogging, kobieta
foto: EAST NEWS

Patrycja Bereznowska. W mediach nazwisko nieznane, w świecie biegów długodystansowych - prawdziwa gwiazda. Polka w weekend dokonała wyczynu wręcz niezwykłego. Podczas zawodów w Belfaście nasza sportsmenka pobiła rekord świata i zdobyła mistrzostwa świata oraz Europy w biegu 24-godzinnym!

Bereznowska w trakcie 24-godzinnej batalii ze swoimi słabościami przebiegła aż 258 kilometrów i 339 metrów. Pobiła w ten sposób swój rekord świata, który rok temu, na mistrzostwach świata w Łodzi, ustaliła na poziomie 256 kilometrów oraz 246 metrów. W Belfaście zadanie miała jednak wyjątkowo trudne. Znakomity bieg zanotowała bowiem również Amerykanka Katalin Nagy - mistrzyni świata z 2015 roku - a za jej plecami fantastyczne tempo w drugiej części dystansu narzuciła Aleksandra Niwińska. Druga z naszych reprezentantek długo goniła zawodniczkę z USA i ostatecznie na finiszu zmagań mogła pochwalić się drugim najdłuższym dystansem - 251 km i 078 m. Oznacza to, że nasze zawodniczki stanęły na dwóch najwyższych stopniach podium w rywalizacji światowej i kontynentalnej.

To nie koniec. Brązowy medal wśród panów - po przebiegnięciu 265,535 km - zgarnął Sebastian Białobrzeski. Obie nasze reprezentacje - męska i żeńska - w rywalizacjach drużynowych zdobyły srebrne medale.

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: