KAMIL STOCH

Autor: Tomasz Jagodziński

Wiktory 2014: Kamil Stoch i Mariusz Wlazły z nagrodami

2015-03-31 12:33

Skoczek narciarski Kamil Stoch i siatkarz Mariusz Wlazły otrzymali Wiktory, nagrody dla najlepszych sportowców 2014 roku. W ten sposob docenione zostały ich sukcesy, które na stałe zapisały się w historii polskiego sportu. Kamil, w poprzednim roku, dwa razy sięgał po złoto olimpijskie, "Szampon" został mistrzem świata w siatkówce.

Nasz najlepszy skoczek narciarski otrzymał wyróżnienie dla "lidera sportu indywidualnego", natomiast siatkarz dla "lidera sportu zespołowego".

Zobacz koniecznie: Mariusz Wlazły nie wie czemu gra słabo!

Warto przypomnieć, że w 2014 roku Stoch był bezapelacyjnie najlepszy w swojej dyscyplinie. Nie dość, że zdobył Puchar Świata, to jeszcze dołożył do niego dwa złote medale olimpijskie. Wlazły z kolei sięgnął z reprezentacją Polski po mistrzostwo świata i został wybrany najlepszym zawodnikiem turnieju.

Uhonorowany został też Stephane Antiga, trener kadry siatkarzy. Triumfował w kategorii "Odkrycie Roku".

- Minęło już kilka miesięcy od kiedy zdobyliśmy mistrzostwo świata w Polsce. To był bardzo dobry czas polskiego sportu. Jestem bardzo szczęśliwy, że odbieram tak prestiżową nagrodę Wiktora i przypominam, że zdobyła ją cała siatkówka - przyznał po odebraniu statuetki.