Medale The World Games 2017

Autor: materiały prasowe O takie medale powalczą uczestnicy The World Games 2017 we Wrocławiu

World Games 2017: Dwa złote i dwa srebrne medale Polaków w kick-boxingu!

2017-07-27 22:10

Czwartek to niezwykle udany dzień dla Polaków, którzy rywalizują w kick-boxingu. Po dwóch brązowych medalach teraz możemy się cieszyć z dwóch złotych i dwóch srebrnych! Krążki z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Marta Waliczek i Dawid Kasperski! Drugie miejsce w swoich kategoriach wagowych zajęli Michał Ronkiewicz oraz Mateusz Pluta.

W porannej sesji dwa brązowe medale w kick-boxingu wywalczyli Małgorzata Dymus oraz Wojciech Kazieczko. Nasi reprezentanci nie musieli walczyć o trzecie miejsce, ponieważ do ich pojedynków nie doszło. Rywale biało-czerwonych zrezygnowali z walki. W popołudniowej sesji Polacy znów nie zawiedli. Poprawili wyniki swoich poprzedników, bo wywalczyli dwa złote i srebrny krążek.

Zobacz: The World Games: Dwa brązowe medale w kick-boxingu dla Polski

Złoto w kick-boxingu przypadło Marcie Waliczek, która walczyła w kategorii 60 kilogramów. W walce o najcenniejszy medal pokonała zawodniczkę z Meksyku - Melissę Aceves Martinez. U mężczyzn, w kategorii 86 kilogramów, lepszy w finale od swojego rywala był Dawid Kasperski, który wygrał walkę z Bośniakiem Mesudem Selimoviciem. Michał Ronkiewicz (75 kg) niestety przegrał bój o złoto z Francuzem Zakarią Laaouatnim. Na pocieszenie ma srebrny medal, podobnie jak Mateusz Pluta. On z kolei poległ z Rosjaninem Mikołajem Darmeszkinem, w kategorii 91 kg.