SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games 2017: Jest drugie złoto dla Polski! Wielki sukces w trójboju siłowym

The World Games 2017: Jest drugie złoto dla Polski! Wielki sukces w trójboju siłowym

25.07.2017, godz. 14:04
Jarosław Olech zdobył złoty medal The World Games 2017
Jarosław Olech zdobył złoty medal The World Games 2017. Triumfował w trójboju siłowym. foto: Twitter

Jarosław Olech jechał na The World Games 2017 we Wrocławiu jako zdecydowany faworyt w trójboju siłowym i ani trochę nie zawiódł. Reprezentant Polski w wadze średniej nie miał sobie równych i zgarnął złoty medal na trzecich Igrzyskach Sportów Nieolimpijskich z rzędu! A dla biało-czerwonych jest to drugi tego koloru krążek podczas TWG 2017.

Jarosław Olech aż piętnaście razy zdobywał mistrzostwo świata w trójboju siłowym, a podczas The World Games 2009 (Kaohsiung) i 2013 (Cali) sięgał po złoty medal. Dlatego też nietrudno się domyślić, że we Wrocławiu był jednym z faworytów nie tylko ze względu na rywalizację w swoim kraju, ale przede wszystkim mając na uwadze dotychczasowe osiągnięcia w tej dyscyplinie.

I potwierdził przypuszczenia kibiców i ekspertów. Podczas rywalizacji w wadze średniej mężczyzn nie miał sobie równych i z wynikiem 650.67 wyprzedził Ukraińców Wołodymyra Rysiewa i Andrija Naniewa. To dla Polski drugie złoto podczas TWG 2017 - w niedzielę najlepszy w konkurencji motoparalotniarstwa okazał się Wojciech Bógdał.

Przypomnijmy, że trójbój siłowy składa się z trzech części: przysiadu ze sztangą na barkach, wyciskania sztangi leżąc oraz martwego ciągu.

autor: Maciej Wdowiarski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: