SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games 2017: Jest pierwszy złoty medal dla Polski!

The World Games 2017: Jest pierwszy złoty medal dla Polski!

23.07.2017, godz. 20:34
Wojciech Bógdał
foto: Twitter

Chimeryczna pod względem pogodowym niedziela okazała się dla Polski szczęśliwa. Pierwszy złoty medal dla naszego kraju zdobył Wojciech Bógdał, który wygrał konkurs motoparalotniarzy. W piątym dniu igrzysk dyscyplin pozaolimpijskich w końcu rozbrzmiał "Mazurek Dąbrowskiego".

Bógdał był wymieniany w gronie faworytów. W 2015 roku został on mistrzem świata, a rok temu stanął na najniższym stopniu podium mistrzostw. W niedzielę nie dał szans rywalom i zdobył medal z najcenniejszego kruszcu.

W niedzielne popołudnie Polak mylił się bardzo rzadko. W dziewięciu konkurencjach zdobył zaledwie 30 punktów karnych. Tylko raz w całym konkursie wypadł za czołową piątkę. Na osiem zadań dwa ukończył jako zwycięzca, co znacznie przyczyniło się do jego przewagi nad reprezentantem Tajlandii Kittiphobem Phrommatem. Polak lepszy był o osiem punktów. Trzeci w zawodach był inny Polak, Marcin Bernat, który zdobył dla Polski brązowy medal.

- Nie przyjechałem tutaj walczyć o jakieś tam miejsce - mówił po konkursie szczęśliwy zwycięzca. - Bardzo chciałem stanąć na podium, przyjechałem walczyć o wszystko i cieszę się, że wywalczyłem złoty medal - radował się Bógdał.

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: