The World Games 2017, Wrocław, logo

Autor: The World Games 2017 - Wrocław

The World Games 2017: Kolejne medale Polaków w ju-jitsu. Jest także złoto w tańcu

2017-07-30 1:20

Łącznie siedem medali zdobyli reprezentantki i reprezentanci Polski w ju-jitsu. Do trzech krążków dołożyli jeden złoty, jeden srebrny i dwa brązowe, czyniąc tę dyscyplinę naszą najmocniejszą stroną na The World Games 2017. Sukcesy cieszą tym bardziej, że medale zdobyte w ju-jitsu wliczają się do oficjalnej klasyfikacji medalowej. Z sukcesem zakończyli zmagania także polscy tancerze rock 'n rolla, nie dając szans rywalom.

Najlepiej spośród wszystkich polskich zawodników ju-jitsu spisał się Tomasz Szewczak. W kategorii fighting w wadze 94 kilogramów Polak zdobył medal z najcenniejszego kruszcu. W finale miał zmierzyć się z Irańczykiem Mohsenem Hamidem Aghchayem, ale rywal zgłosił kontuzję i poddał walkę. Decydującym o złocie starciem okazał się więc półfinał, gdzie Szewczak pokonał Benjamina Laha ze Słowenii 11:9.

Nieco gorzej poszło innemu Polakowi, Rafałowi Rissowi. On w finale kategorii fighting (waga +94 kilogramy) stoczył zacięty bój z Francuzem Alexandrem Fromagem. Walkę niestety przegrał 5:7 i musiał zadowolić się srebrnym krążkiem. Na najniższym stopniu podium stanęła za to Emilia Maćkowiak. Polka występowała w kategorii open i w walce o 3. miejsce wygrała z francuską zawodniczką Laurence Lalande 6:2. Równie dobrze spisała się biało-czerwona kadra, która w konkursie drużynowym zdobyła brązowy medal. W decydującej o krążku walce nie brakowało kontrowersji. Ich przeciwnicy z Holandii zgłosili protest i na werdykt trzeba było poczekać nieco dłużej, ale ostatecznie sędziowie wskazali zwycięstwo Polaków. Złoto zgarnęła reprezentacja Niemiec, a srebro Rosjanie.

Ponadto z dużą radością informujemy, że złoto dla Polski zdobyli także Alicja Miadziało i Jacek Tarczyło. Nasi tancerze nie mieli sobie równych w rock 'n rollu akrobatycznym i ze sporą przewagą pokonali pary z Rosji i Niemiec. Gratulujemy!