SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games 2017: Pierwszy polski medal! Alicja Tchórz ze srebrem

The World Games 2017: Pierwszy polski medal! Alicja Tchórz ze srebrem

21.07.2017, godz. 20:13
Alicja Tchórz
Alicja Tchórz foto: Super Express

W piątek 21 lipca rozpoczęły się zmagania sportowe na The World Games 2017. I już mamy pierwszy medal! Zdobyła go Alicja Tchórz, która na pływalni wywalczyła srebro w ratownictwie wodnym na 200 metrów z przeszkodami. 24-latka przegrała tylko z Włoszką Silvią Meschiari. Oby śladem Polki poszli inni nasi sportowcy!

The World Games 2017 od samego początku przyciąga uwagę fanów sportu z Wrocławia i całej Polski. Na ceremonii otwarcia licznie zgromadzeni wysłuchali świetnych koncertów i obejrzeli wspaniałe widowisko. W piątek zaczęły się już sportowe zmagania. W obecności wielu kibiców na pływalni świetnie spisała się Alicja Tchórz. 24-latka zdobyła pierwszy medal dla naszego kraju. W ratownictwie wodnym na 200 metrów z przeszkodami przegrała tylko z Silvią Meschiari z Włoch. Podium uzupełniła Margaue Fabre z Francji.

Wszystko o The World Games 2017. Przewodnik [TERMINARZ, WIADOMOŚCI, DYSCYPLINY]

Alicja Tchórz zanotowała więc kolejny sukces w karierze. Dwa lata temu została wicemistrzynią Europy w stylu grzbietowym na krótkim basenie (dystans 100 metrów). Srebrna medalistka The World Games 2017 brała udział także w igrzyskach olimpijskich w Londynie (2012) i Rio de Janeiro (2016). W finale piątkowych zawodów udział wzięła także Dominika Kossakowska. Druga z Polek dopłynęła do mety jako ostatnia - ósma.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: