SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games 2017: Statystyki po pierwszym weekendzie

The World Games 2017: Statystyki po pierwszym weekendzie

24.07.2017, godz. 22:18
World Games 2017
Ceremonii Otwarcia 10 Światowych Igrzysk Sportowych - Wrocław 2017 foto: The World Games 2017 - Wrocław

Od 20 lipca we Wrocławiu trwają The World Games 2017. Zawodnicy uprawiający dyscypliny nieolimpijskie walczą o medale. Osiem krążków trafiło w polskie ręce. Czekamy na zdecydowanie więcej. Mamy dla was garść statystyk po pierwszym weekendzie sportowych rywalizacji.

Przez pierwsze cztery dni igrzysk na trybunach pojawiło się ponad 71,5 tysiąca kibiców. 25 tysięcy oglądało trwającą około dwóch godzin ceremonię otwarcia na Stadionie Wrocław. Strefę kibica The World Games odwiedziło kolejne 25 tysięcy, co łącznie daje kwotę ponad 100 tysięcy zaangażowanych kibiców.

Do tej pory sprzedano 140 tysięcy wejściówek na igrzyska sportów pozaolimpijskich. To 70 procent biletów możliwych do nabycia. Największym powodzeniem cieszyła się ceremonia otwarcia, a zaraz po niej najliczniejszą rzeszę kibiców przyprowdził do kas żużel, który podczas TWG 2017 jest dyscypliną na życzenie.

We Wrocławiu rozstrzygnięto już 95 ze 199 konkurencji. Przed zawodami zaplanowanymi na 25 lipca liderem klasyfikacji medalowej była Rosja. Jej reprezentantki i reprezentanci zgarnęli 40 medali, wśród których 24 były złote. Drugie miejsce przypadło Włochom (28 medali), a trzecie Niemcom (23 krążki). Polska reprezentacja uplasował się na 17. pozycji. Polacy zdobyli jeden złoty, trzy srebrne i cztery brązowe medale. O polskich medalistach przeczytać można na naszej liście chwały TUTAJ.

W niedzielę pogoda skomplikowała zadanie organizatorom, ale ostatecznie ci poradzili sobie doskonale. Najwięcej zniszczeń dokonało się na torze wrotkarskim w parku Tysiąclecia. Dzięki pomocy i zaangażowaniu wielu osób udało się uprzątnąć obiekt i przywrócić jego funkcjonalność.

Przeczytaj o pierwszym złotym medalu dla Polski podczas TWG 2017

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: