SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games: Fistball. Co to jest, zasady gry

The World Games: Fistball. Co to jest, zasady gry

19.07.2017, godz. 12:05
Fistball, The World Games 2017
Fistball to połączenie tenisa i siatkówki foto: Wikimedia Commons

Podczas The World Games 2017 we Wrocławiu kibice będą mogli obejrzeć zmagania w dyscyplinach, które na co dzień nie cieszą się w naszym kraju dużą popularnością. Jedną z takich jest fistball. To widowiskowe połączenie siatkówki i tenisa dostarcza mnóstwa emocji. Ciekawostką jest to, że dyscyplina liczy sobie znacznie więcej lat niż dwie wyżej wymienione, bardziej powszechne, pokrewne.

Fistball nigdy nie był dyscypliną olimpijską, ale na The World Games dostarcza mnóstwa emocji. Sama gra pochodzi jeszcze z czasów starożytnego Rzymu. W Europie świetnie radzą sobie Niemcy czy Austriacy. Światową potęgą jest Brazylia. Zespoły w fistballu składają się z pięciu zawodników. Z tenisa czerpie się krosowe odbicia piłki. Śladami siatkówki są natomiast rozgrywanie i przebijanie. Sama siatka, która znajduje się w połowie 50-metrowego boiska jest bardzo wąska i zwyczajowo pomalowana na biało-czerwono.

The World Games: Jiu-jitsu. Zasady i punktacja

Istotą tej gry jest oczywiście zdobywanie punktów. Zawodnicy mogą dopuścić tylko do jednokrotnego odbicia się piłki od ziemi, później musi zostać zagrana pięścią lub otwartą dłonią na drugą stronę boiska lub podana (dopuszczalne są dwie wymiany między tą samą drużyną). W momencie, gdy piłka dotknie ziemi kilka razy lub wyjdzie poza linię, to przeciwnicy zdobywają punkt. Gra się do trzech wygranych setów.

The World Games: Lacrosse. Co to jest i jakie są zasady?

We Wrocławiu podczas The World Games 2017 zawody fistballu zostaną rozegrane na Polach Marsowych. Oznacza to, że zawodnicy grać będą na trawie. W turnieju zobaczymy reprezentacje Niemiec, Szwajcarii, Austrii, Brazylii, Argentyny i Chile.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: