SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games: Najsilniejsze małżeństwo w Polsce? Wierzbiccy udźwignęli półtorej tony

The World Games: Najsilniejsze małżeństwo w Polsce? Wierzbiccy udźwignęli półtorej tony

27.07.2017, godz. 09:02
Podnoszenie ciężarów
foto: SE/EAST NEWS

W zawodach w trójboju siłowym, wadze superciężkiej, podczas The World Games 2017 udział wzięli Krzysztof i Marzena Wierzbiccy. Małżeństwo zmagania zakończyło bez medali, ale ich występy zostaną zapamiętane przez kibiców na długo. Wystarczy wspomnieć, że wspólnie we Wrocławiu podnieśli 1480 kilogramów. Powiedzieć, że ich związek jest silny, to nie powiedzieć nic.

W zawodach wagi superciężkiej tróboju siłowego mężczyzn Krzysztof Wierzbicki zajął piąte miejsce. Ważący 105 kilogramów zawodników najpierw uporał się z 300-kilogramową sztangą, później wycisnął na ławeczce 200 kilogramów, a na koniec w martwym ciągu podniósł 420 kilo, czym poprawił rekord świata. Po 15 latach najlepszy wynik martwego ciągu Międzynarodowej Federacji Trójboju Siłowego zmienił właściciela. Od środy jest nim 27-latek trenujący w Mikołowie. Jego wyczyn w Narodowym Forum Muzyki obserwowało około półtorej tysiąca kibiców. Nagrodzili oni Wierzbickiego owacją na stojąco.

Monster 420kg Deadlift from @mr.deadlift . ➡️ Tag someone that needs to see this lift!

Post udostępniony przez Lift Unlimited - Powerlifting (@liftunlimited) 26 Lip, 2017 o 8:19 PDT

Świetnie spisała się żona Krzysztofa, Marzena. W wadze superciężkiej kobiet uzyskała 535 punktów i zajęła siódme miejsce. Podniosła 220 kilogramów, wycisnęła 130, a w martwym ciągu zaliczyła 210. Konkurs kobiet wygrała Amerykanka Bonica Lough, która ważyła 131 kilogramów! To ponad 56 kilo więcej niż waga Polki.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: