SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe The World Games: Żużel - zasady

The World Games: Żużel - zasady

18.07.2017, godz. 18:41
Maciej Janowski
Maciej Janowski podczas Grand Prix Polski foto: CYFRASPORT

The World Games 2017 we Wrocławiu rozpoczną się 20 lipca, ale żużlowcy będą rywalizować dopiero pod koniec tej wielkiej, sportowej imprezy. Polska zawsze miała mocnych reprezentantów w tej dziedzinie sportu. Czy zdobędzie złoty medal? Tym, którzy nie są fanami sportów motorowych, idziemy z pomocą. Przybliżymy żużel i opiszemy, jak wygląda wyścig, a także kto będzie rywalizował na TWG 2017.

Żużel pojawi się na World Games 2017 jako jeden z czterech "sportów na zaproszenie". To dodatkowa propozycja Wrocławia, podobnie jak futbol amerykański, kickboxing oraz wioślarstwo halowe. Żużel jest niezwykle popularny w Polsce, przede wszystkim dlatego, że jest królem widowiska, jeśli chodzi o sporty motorowe. Na torze nigdy nie brakuje wielkich emocji, zaciętej walki, a czasami nawet ostrych starć między zawodnikami. Kibice to uwielbiają!

Zobacz: The World Games: Jiu-jitsu. Zasady i punktacja

Jak przebiega wyścig żużlowy? Czterech zawodników ściga się na owalnym torze, przez cztery okrążenia (bieg żużlowy). Zawsze poruszają się w lewą stronę, czyli przeciwną do ruchu wskazówek zegara. Cały mecz zazwyczaj składa się z 14-15 biegów. Motocykle żużlowe nie posiadają skrzyni biegów ani hamulców. Na The World Games wystartuje siedem reprezentacji: Dania, Szwecja, Rosja, Australia, Niemcy, Wielka Brytania oraz Polska.

W każdej drużynie pojedzie trzech zawodników. Biało-czerwonych będą reprezentować: Bartosz Zmarzlik, Maciej Janowski i Patryk Dudek. Trenerem naszych jest legenda polskiego żużla - Marek Cieślak. Zawodnicy będą rywalizować na zmodernizowanym Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu, w sobotę 29 lipca o godz. 19:00.

REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: