SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Wschodzący Białystok Superligi: Zapowiedź 16. kolejki

Wschodzący Białystok Superligi: Zapowiedź 16. kolejki

17.02.2016, godz. 15:14
Wschodzący Białystok Superligi
foto: Materiały prasowe

Już jutro, 17 lutego, odbędą się cztery mecze 16. kolejki Wschodzący Białystok Superligi. W czwartek tę rundę spotkań zakończy pojedynek drużyn z Grodziska Mazowieckiego i Torunia.

W najciekawiej zapowiadającym się środowym spotkaniu zmierzą się dwie drużyny znajdujące się obecnie na miejscach promowanych grą w fazie play-off Wschodzący Białystok Superligi. W poprzedniej kolejce oba zespoły bez większych problemów pokonały swoich rywali. Polonia wygrała 3:0 z beniaminkiem z Frysztaku, natomiast zawodnicy Dekorglassu zwyciężyli 3:1 w Ostródzie z Morlinami. Dla obu drużyn jest to bardzo istotne spotkanie. Bytomianie zajmują czwartą pozycję w tabeli i mają świadomość, że za plecami z trzema punktami straty znajduje się Dartom Bogoria, która przed sezonem nie wyobrażała sobie braku obecności w najlepszej czwórce Wschodzący Białystok Superligi na koniec sezonu zasadniczego. Z kolei Dekorglass Działdowo ma szansę na zbliżenie się do lidera z Grudziądza na jeden punkt. Z drugiej strony, porażka z Polonią Bytom może oznaczać spadek działdowian na trzecie miejsce w tabeli, ponieważ przewaga nad Kolping Fracem wynosi tylko punkt.

W środę czeka nas jeszcze jedno interesujące spotkanie. W Jarosławiu Kolping Frac podejmie Morliny Ostróda. Gospodarze podbudowani ostatnim zwycięstwem z będącą w dobrej dyspozycji Energą-Manekin Toruń spróbują przedłużyć swoją passę wygranych do sześciu. Świetna forma i motywacja w postaci szansy awansu na pozycję wicelidera Wschodzący Białystok Superligi wydają się stawiać gości przed bardzo ciężkim zadaniem. Czy zajmujące dziewiąte miejsce Morliny Ostróda są w stanie przeciwstawić się rozpędzonym jarosławianom? Przekonamy się już w środę.

Dzień później w spotkaniu kończącym kolejkę zmierzą się aktualny wicemistrz Polski, Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki oraz KST Energa-Manekin Toruń. To spotkanie będzie można obejrzeć na żywo w SportKlubie oraz za pośrednictwem aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live. Grodziszczanie w spotkaniu 15. kolejki przerwali passę porażek i po przegranych z Politechniką Rzeszów oraz Palmiarnią Zielona Góra pokonali w Bydgoszczy Zooleszcz Gwiazdę 3:1. W odmiennej sytuacji są goście. Passa sześciu wygranych (w tym z Dekorglassem i Polonią Bytom) spowodowała, że zaczęto rozważać szansę na awans do fazy play-off. Weryfikacją tych aspiracji miało być spotkanie w ramach 15. Kolejki w Jarosławiu. Okazała się ona bolesna, ponieważ Kolping Frac pokonał Energę-Manekin 3:0 i na tę chwilę torunianie tracą do czwartych bytomian już osiem punktów. Niemniej jednak goście będą wymagającym rywalem dla Dartom Bogorii, która jeżeli chce zakończyć sezon w pierwszej czwórce musi wygrywać takie spotkania jak to z Energą-Manekin. W czwartek w Grodzisku Mazowieckim na pewno nie zabraknie emocji.

Spotkanie 16. Kolejki Wschodzący Białystok Superligi awansem rozegrali już mistrzowie Polski z Grudziądza. Porażka 3:0 z Palmiarnią Zielona Góra w 15. kolejce sprawiła, że przewaga w tabeli nad wiceliderem stopniała i w spotkaniu z wymagającym zespołem z Bydgoszczy konieczne było zwycięstwo. Warto wspomnieć, że w spotkaniu z Palmiarnią szansę debiutu w barwach mistrza Polski dostał 13-letni Samuel Kulczycki. Po emocjonującym pojedynku ASTS Olimpia-Unia pokonała gości z Bydgoszczy 3:2 i umocniła się na pozycji lidera z 40 puntami na koncie. Przewaga nad drugim Dekorglassem wynosi w tej chwili 4 punkty, przy czym działdowianie mają jeszcze do rozegrania spotkanie z Polonią Bytom w ramach 16. kolejki.

Przed nami bardzo interesująca runda spotkań, która może przynieść przetasowania w górnej części tabeli i zaostrzyć rywalizację o grę w fazie play-off Wschodzący Białystok Superligi. Zapraszamy na czwartkową transmisję spotkania Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – KST Energa-Manekin Toruń, które będzie można obejrzeć na żywo w SportKlubie oraz w aplikacji mobilnej Table Tennis Superliga Live.

Wyniki 15. kolejki:
AZS Politechnika Rzeszów – LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia 3:1
Morliny Ostróda – KS Dekorglass Działdowo 1:3
ZKS Palmiarnia Zielona Góra – ASTS Olimpia-Unia Grudziądz 3:0
Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz – Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki 1:3
PKS Kolping Frac Jarosław – KST Energa-Manekin Toruń 3:0
3S Polonia Bytom – GMKS Strzelec Frysztak 3:0

Terminarz 16. kolejki:
ASTS Olimpia-Unia Grudziądz – Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2
PKS Kolping Frac Jarosław – Morliny Ostróda 17.02.2016, 18:00
KS Dekorglass Działdowo – 3S Polonia Bytom 17.02.2016, 18:00
LKS Odra Głoska Metraco SA Miękinia – ZKS Palmiarnia Zielona Góra 17.02.2016, 18:00
GMKS Strzelec Frysztak – AZS Politechnika Rzeszów 17.02.2016, 18:00
Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki – KST Energa-Manekin Toruń 18.02.2016, 18:00 [Transmisja]Polska Superliga Tenisa Stołowego sp. z o.o. jest spółką założoną 15 września 2009 roku w wyniku umowy pomiędzy klubami tenisa stołowego mężczyzn uczestniczącymi w rozgrywkach najwyższego szczebla - ekstraklasy, które były inicjatorem powołania spółki oraz Polskiego Związku Tenisa Stołowego.

Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: