SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Wygrali o brąz z Polakami i zrobili coś wspaniałego! Futboliści dali radość dzieciom

Wygrali o brąz z Polakami i zrobili coś wspaniałego! Futboliści dali radość dzieciom

26.07.2017, godz. 10:00
Stany Zjednoczone, The World Games, futbol amerykański
Futboliści ze Stanów Zjednoczonych zdobyli serca kibiców z Wrocławia foto: EAST NEWS

W poniedziałek reprezentanci Stanów Zjednoczonych w futbolu amerykańskim zakończyli zmagania w The World Games 2017. Zawodnicy zza Wielkiej Wody pokonali w spotkaniu o brązowy medal Polaków. Kibice biało-czerwonych nie mogli być jednak smutni. Po pierwsze, nasi reprezentanci zagrali bardzo dobrze, a po drugie Amerykanie udowodnili później, że mają wielkie serca. Odwiedzili dzieci z klinikii hematologii we Wrocławiu.

Całą akcję zorganizował dziennikarz Polsatu Sport Łukasz Borowski. Pracownik telewizji poprosił reprezentantów Stanów Zjednoczonych o mały gest, który sprawił ogromną przyjemność dzieciom. Młodzi pacjenci Kliniki Hematologii, Nowotworów Krwi i Transplantacji Szpiku otrzymali od brązowych medalistów The World Games maskotki i zrobili sobie wspólne zdjęcia z potężnie zbudowanymi mężczyznami. Wszystkim towarzyszył szeroki uśmiech, co pokazuje po raz kolejny, że sport zawsze powinien łączyć, a nie dzielić.

The World Games: Futbol amerykański. Polacy przegrali bój o medal

Pracownicy placówki docenili gest Amerykanów. - Wspaniała, spontaniczna wizyta. Radość dla dzieci ogromna, a to ma również znacznie lecznicze, ponieważ była to bomba pozytywnej energii - stwierdziła prof. Alicja Chybicka z wydziału Hematologii. Ze spotkania cieszyli się także sportowcy. Mający polskie pochodzenie Artur Zaniewski, z uśmiechem na ustach wypowiadał się o wizycie. - Dziękujemy, że mogliśmy tu być. Twarze tych dzieci zapamiętamy do końca życia - stwierdził futbolista w rozmowie z polsatsport.pl.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: