SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Zawodnik znokautował sędziego! Czy to koniec jego sportowej kariery? [WIDEO]

Zawodnik znokautował sędziego! Czy to koniec jego sportowej kariery? [WIDEO]

29.04.2017, godz. 11:57
Zawodnik rugby dostanie dożywotnią dyskwalifikację?
foto: Twitter

To powinien być koniec kariery dla tego sportowego troglodyty. W juniorskiej edycji Pucharu Francji w rugby doszło do koszmarnego incydentu. Sędzia spotkania został dosłownie znokautowany przez zawodnika. Po potężnym sierpowym wylądował w szpitalu i ponoć cudem uniknął poważnych komplikacji zdrowotnych. Napastnikowi grozi dożywotnia dyskwalifikacja od sportu! Zobaczcie sami!

To był moment. Arbiter Benjamin Casty wyrzucił jednego z zawodników z boiska. Ten wyraźnie czuł się skrzywdzony. Zły. Podszedł do sędziego. Chciał coś wyjaśnić. Ten nie chciał dyskutować. Cios. Sierpowy. Soczysty. Prosto w policzek Casty'ego. Ten padł nieprzytomny. Kolejny przeciwnik. Kolejne ciosy. Wreszcie obezwładnienie. Cięcie.

Scena jakby z filmów akcji. Doszło do niej w juniorskiej edycji Pucharu Francji, w półfinałowym spotkaniu Saint-Esteve - Toulouse. W szoku byli niemal wszyscy. Casty wylądował w szpitalu. Pęknięta kość policzkowa to niewiele. Lekarze oznajmili, że niewiele brakowało, a złamana zostałaby cała szczęka. Prezydent Saint Esteve, w zespole którym występował napastnik, nie potrafił znaleźć wytłumaczenia dla swojego rugbysty. Powiedział tylko, że nie chciał, by grał w półfinale. Już wcześniej bywał dyskwalifikowany. Teraz jednak grozi mu kara najwyższa.

Dożywotnia dyskwalifikacja. Na progu kariery. Przez jeden cios. Czy może być gorsza perspektywa dla młodocianego sportowca?

tagi: Rugby wideo
autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: