SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Zero litości dla seksownych golfistek. Ogromne kary za krótkie spódniczki i leginsy

Zero litości dla seksownych golfistek. Ogromne kary za krótkie spódniczki i leginsy

18.07.2017, godz. 11:14
Golf, golfistka
Golf jest coraz popularniejszy, również wśród kobiet foto: EAST NEWS

Golf to dyscyplina, która staje się coraz powszechniejsza, równiez wśród kobiet. Powoli upada mit o elitarności tego sportu, a na polach, szczególnie zachodnich krajów, można coraz częściej zobaczyć odstępstwa od tradycyjnych strojów. Walczyć z tym postanowiła amerykańska organizacja zrzeszająca profesjonalne zawodniczki (LPGA). Wprowadziła ona wysokie kary za zbyt odważne stroje golfistek.

LPGA postanowiła, że zawodniczki będą karane za stroje zbytnio odkrywające ich wdzięki. W związku z tym golfistki nie mogą już zakładać bluzek z głębokimi dekoltami, krótkich spódniczek oraz leginsów. Każda ze sportsmenek, która naruszy regulamin, musi liczyć się z karą rzędu aż 1000 dolarów! Co więcej, kwota ta zostanie powiększona podwójnie po każdym ponownym naruszeniu przepisów, obowiązujących na polach golfowych.

Czy golf to sport dla ciebie? Sprawdź tutaj: Jak zacząć grać w golfa? Pierwsze kroki na polu

"Spódnica lub szorty muszą być na tyle długie, aby pośladki pozostawały niewidoczne, nawet jeśli zakrywa je bielizna, zarówno, gdy zawodniczka stoi, jak i wtedy, gdy jest pochylona" - napisała w oficjalnym mailu prezes organizacji Vicki Goetze-Ackerman. Działania spotkały się z natychmiastową reakcją. "Sportsmenki powinny móc nosić taki strój, w którym czują się komfortowo" - napisano w oświadczeniu organizacji "Kobiety w sporcie".

O turnieju Dr Irena Eris Ladies Golf Cup przeczytasz tutaj: Dominika Gradecka najlepsza w Dr Irena Eris Ladies Golf Cup

Golf w wydaniu żeńskim jest coraz popularniejszy również w naszym kraju. W Polsce obecnie zrzeszonych jest 4726 zawodników, z czego aż 1003 to kobiety. Nad Wisłą odbywa się także największy turniej golfowy dla pań w środkowo-wschodniej Europie. Dr Irena Eris Ladies Golf Cup przyciąga nie tylko tłumy golfistek, lecz także liczną grupę kibiców.

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: