SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty Rafał Dobrucki: Szukamy nowego Golloba, ale będzie trudno

Rafał Dobrucki: Szukamy nowego Golloba, ale będzie trudno

23.11.2016, godz. 07:36
Maksym Drabik
Maksym Drabik foto:

Takich żużlowych juniorów jak Polska nie ma nikt na świecie. Biało-Czerwoni aż dziewięć razy zdobywali drużynowe mistrzostwo świata, od trzech lat nie schodzą z najwyższego stopnia podium. Selekcjoner Rafał Dobrucki (40 l.), który powołał nową kadrę na sezon 2017, przestrzega jednak przed hurraoptymizmem. - W tym momencie mamy dziurę - ocenia.

"Super Express": - Czy jest szansa, że 2-3 z powołanych przez pana zawodników w przyszłości będzie walczyło o mistrzostwo świata?

Rafał Dobrucki: - Taką mam nadzieję. Na świecie mamy regres, jeśli chodzi o juniorów. Może poza Australijczykami, którzy wyglądają coraz lepiej. My na pewno nie odstajemy, będziemy w przyszłym roku walczyć o medale. 22 stycznia rozpoczynamy obóz w Szklarskiej Porębie, tam spędzimy siedem dni. Będziemy się integrować, przygotowywać do sezonu. Zabieram tam ośmiu chłopaków i mam nadzieję, że dobrze przepracujemy ten czas.

- Kto będzie kapitanem pana drużyny po tym, jak do grupy seniorskiej przeszli Zmarzlik, Przedpełski i Pieszczek?

- To jeszcze nie jest ustalone. Największym doświadczeniem w drużynie legitymuje się Kacper Woryna. Z kolei Maks Drabik w porównaniu z pozostałymi zawodnikami może się pochwalić tym, że z powodzeniem ścigał się z uznanymi gwiazdami żużla. Pamiętajmy jednak, że Maks jest po ciężkiej kontuzji. Cieszmy się, że jest sprawny i normalnym tokiem będzie przygotowywał się do sezonu.

- Kibice chcą nowego Golloba. Doczekamy się go w najbliższym czasie?

- W takim wymiarze pewnie nie, bo żużel bardzo się zmienił w ciągu ostatnich 20 lat. O taką wirtuozerię, jaką prezentowali Gollob, Rickardsson czy Hans Nielsen, będzie trudno. Nie wiem, czy w Polsce ktoś zostanie takim hegemonem, jakim był Tomek.

autor: Rozmawiał Przemysław Ofiara zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: